Impreza już się odbyła

Spacery z lokalnymi przewodnikami po Wyspie Sobieszewskiej

Kto jest bohaterem Wyspy Sobieszewskiej? Dlaczego Wisła sobie Śmiało poczyniła? I co dla użytku parafii w Sobieszewie przekazywano? Zapraszamy do poznania kolejnej dzielnicy Gdańska w ramach projektu - Zostań Lokalnym Przewodnikiem i Przewodniczka. Tej wiosny i lata zapraszamy na bezpłatne wykłady i spacery po Wyspie Sobieszewskiej.

cze 14

niedziela, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
Trzecia pod względem wielkości Wyspa polskiego wybrzeża. Wyspa, na której znajdują się dwa rezerwaty przyrody. Wyspa, na której podczas swoich wędrówek odpoczywa kilkaset ptaków rocznie. Wyspa, która niegdyś była urokliwym kąpieliskiem, do którego można było dotrzeć droga morska, lądowa a nawet powietrzna...

Wykłady zostały przygotowane dla osób, które chciałyby zostać lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami, miłośników i mieszkańców Wyspy oraz dla tych, którzy chcą odkryć skarby tej dzielnicy.

Instytut Kultury Miejskiej i Instytut Kultury Miejskiej i Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zapraszają na wykłady dla wszystkich zainteresowanych Wyspa Sobieszewska.

25.05 Stacja Biologiczna Uniwersytetu Gdańskiego wczoraj i dziś. Historia portu wodno-lotniczego w Wolnym Mieście Gdańsk / wykład g. 12.00 / Magdalena Urbańska

25.05 Laboratorium Wydmowe - flora wydmowa gdańskiego wybrzeża / wykład g. 13.00 / Katarzyna Zółkoś


miejsce wykładów:
Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
ul. Turystyczna 3, Gdańsk Sobieszewo
t: 58 323 91 15

kontakt:
pawel.jarczewski@gak.gda.pl
www.wyspaskarbow.gak.gda.pl
Wyspa-Skarbow-GAK
Wincenty Pol na Wyspie

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami Lokalnych Przewodników i Przewodniczek w dzielnicach Gdańska. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne wykłady, na których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Spotkania są otwarte dla wszystkich miłośników i miłośniczek Gdańska, którzy chcą poznać wyjątkowe dzieje miasta. Pod koniec czerwca zaprosimy na wspólne spacery alternatywnymi szlakami!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jak brzmi nazwisko XVI-wiecznego tajnego agenta protestanckiego królującego w Dworze Artusa razem z Pamienką z Okienka?