stat
Impreza już się odbyła

Spacery z lokalnymi przewodnikami po Dolnym Mieście

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów i spacerów tematycznych w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Dolnym Mieście.

UWAGA LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
Ze względów bezpieczeństwa na sali wykładowej Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA nie może przebywać więcej niż 50 osób. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Jeżeli ktoś twierdzi, że o Dolnym Mieście już wszystko zostało powiedziane w ciągu ostatnich pięciu lat z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami, to w szóstym roku udowodnimy, że się myli. Czy było już o lożach masońskich? Nie! W tym roku w kwietniu będzie. Czy było już o walce Armii Czerwonej o Dolne Miasto? Nie! W tym roku w kwietniu będzie. Czy było już o synagodze na ulicy Szopy? Nie! W tym roku w czerwcu będzie. Czy było już o budynku Gdańskiego Monopolu Tytoniowego? Nie! W tym roku w czerwcu będzie. Tak wygląda plan wykładów. A na spacer zaprosimy w maju. I będzie to poranna wycieczka ornitologiczna.

Instytut Kultury Miejskiej i Stowarzyszenie Opowiadacze Historii Dolnego Miasta zapraszają na wykłady i spacery dotyczące tej niezwykłej dzielnicy!

18.05 Wycieczka Ptasiego Radia Gdańsk po Dolnym Mieście / spacer g. 8.00 / Ewelina Sobanska i Piotr Kamont / start: róg ul. Wróblej i Toruńskiej (przy czerwonym tramwaju)

06.06 Dawne synagogi gdańskiego Śródmieścia i ich użytkownicy / wykład 17.30 / Katarzyna Wojtczak

13.06 Niezwykłe budynki Adolfa Bielefeldta w Gdańsku i Sopocie / wykład 17.30 / Ewa Barylewska-Szymańska


To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami Lokalnych Przewodników i Przewodniczek w dzielnicach Gdańska. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne wykłady, na których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Spotkania są otwarte dla wszystkich miłośników i miłośniczek Gdańska, którzy chcą poznać wyjątkowe dzieje miasta. Pod koniec czerwca zaprosimy na wspólne spacery alternatywnymi szlakami!

Informacja o biletach

obowiązują zapisy

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Skąd nazwa statku Sołdek?