stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spacery z lokalnymi przewodnikami po Biskupiej Górce

  • wtorek, 28 maja 2019,
    godz. 17:30
  • Gdańsk, Biskupia Górka
  • wstęp wolny

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz ósmy zapraszają na otwarte wykłady i spacery po Biskupiej Górce! W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie wycieczek w miejsca na co dzień niedostępne - po fortyfikacjach i okolicy Schroniska Młodzieżowego im. Paula Beneke, gdzie będzie można poznać ich rolę w historii Gdańska.

Zagłębimy się też w najdawniejsze dzieje wojenne i wojskowe Gdańska, Biskupiej Górki. Posłuchamy o nazwach miejscowych ulic Biskupiej Górki i Zaroślaka oraz o restauracji "Cafe Bischofshohe", o której ciągłe za mało wiemy. Zobaczymy też nowe eksponaty, skarby związane z dzielnicą, które ciągle są odkrywane!

Instytut Kultury Miejskiej i Stowarzyszenie Biskupia Górka zapraszają na wykłady i spacery dotyczące tej niezwykłej dzielnicy.28.05 Nazwy miejscowe Biskupiej Górki i Zaroślaka / wykład g. 17.30 / dr Jan Daniluk

11.06 "Cafe Bischofshohe" na Biskupiej Górce / wykład g. 17.30 / Dominika Ikonnikow

18.06 O poszukiwaniach miejsca pochówku Nataniela Wolfa i pozostałości po "Cafe Bischofshohe" na Biskupiej Górce / prelekcja z pokazem znalezionych eksponatów, g. 17.30 / Krystyna Ejsmont Stowarzyszenie Biskupia Górka i Krzysztof Bartnik Fundacja na Rzecz Odzyskania Zaginionych Dzieł Sztuki "Latebra"


Kolejny sezon spacerów z Lokalnymi Przewodniczkami i Przewodnikami po Biskupiej Górce rozpocznie się już w czerwcu 2019. Zapraszamy!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Skąd nazwa statku Sołdek?