stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spacery z lokalnymi przewodnikami po Biskupiej Górce

  • sobota, 18 maja,
    godz. 10:00, 12:00
  • Gdańsk, Biskupia Górka
  • wstęp wolny

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz ósmy zapraszają na otwarte wykłady i spacery po Biskupiej Górce! W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie wycieczek w miejsca na co dzień niedostępne - po fortyfikacjach i okolicy Schroniska Młodzieżowego im. Paula Beneke, gdzie będzie można poznać ich rolę w historii Gdańska.

Zagłębimy się też w najdawniejsze dzieje wojenne i wojskowe Gdańska, Biskupiej Górki. Posłuchamy o nazwach miejscowych ulic Biskupiej Górki i Zaroślaka oraz o restauracji "Cafe Bischofshohe", o której ciągłe za mało wiemy. Zobaczymy też nowe eksponaty, skarby związane z dzielnicą, które ciągle są odkrywane!

Instytut Kultury Miejskiej i Stowarzyszenie Biskupia Górka zapraszają na wykłady i spacery dotyczące tej niezwykłej dzielnicy.


18.05 Schronisko Młodzieżowe na Biskupiej Górce / spacer g. 10.00 i 12.00 / Anna Perz / Uwaga! Obowiązują zapisy od 8 maja 2019 na przewodnicy.bg@gmail.com

21.05 Rola fortyfikacji Biskupiej Górki podczas wojen i bitew, które przetoczyły się przez Gdańsk. Opowieści o poternach na bazie map i zdjęć lotniczych / wykład g. 17.30 / Ryszard Kopittke

28.05 Nazwy miejscowe Biskupiej Górki i Zaroślaka / wykład g. 17.30 / dr Jan Daniluk

11.06 "Cafe Bischofshohe" na Biskupiej Górce / wykład g. 17.30 / Dominika Ikonnikow

18.06 O poszukiwaniach miejsca pochówku Nataniela Wolfa i pozostałości po "Cafe Bischofshohe" na Biskupiej Górce / prelekcja z pokazem znalezionych eksponatów, g. 17.30 / Krystyna Ejsmont Stowarzyszenie Biskupia Górka i Krzysztof Bartnik Fundacja na Rzecz Odzyskania Zaginionych Dzieł Sztuki "Latebra"


Kolejny sezon spacerów z Lokalnymi Przewodniczkami i Przewodnikami po Biskupiej Górce rozpocznie się już w czerwcu 2019. Zapraszamy!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który spośród legendarnych, często eksploatowanych przez filmowców, średniowiecznych wodzów, stał się inspiracją do budowy Dworu Artusa w Gdańsku?