stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spacery z lokalnymi przewodnikami po Biskupiej Górce

  • sobota, 18 maja 2019,
    godz. 10:00, 12:00
  • Gdańsk, Biskupia Górka
  • wstęp wolny

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz ósmy zapraszają na otwarte wykłady i spacery po Biskupiej Górce! W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie wycieczek w miejsca na co dzień niedostępne - po fortyfikacjach i okolicy Schroniska Młodzieżowego im. Paula Beneke, gdzie będzie można poznać ich rolę w historii Gdańska.

w każdy poniedziałek (do 14.09), godz. 17:30

Gdańsk, Biskupia Górka
Wstęp wolny

w każdą środę (do 09.09), godz. 17:30

Gdańsk, Biskupia Górka
Wstęp wolny
Zagłębimy się też w najdawniejsze dzieje wojenne i wojskowe Gdańska, Biskupiej Górki. Posłuchamy o nazwach miejscowych ulic Biskupiej Górki i Zaroślaka oraz o restauracji "Cafe Bischofshohe", o której ciągłe za mało wiemy. Zobaczymy też nowe eksponaty, skarby związane z dzielnicą, które ciągle są odkrywane!

Instytut Kultury Miejskiej i Stowarzyszenie Biskupia Górka zapraszają na wykłady i spacery dotyczące tej niezwykłej dzielnicy.


18.05 Schronisko Młodzieżowe na Biskupiej Górce / spacer g. 10.00 i 12.00 / Anna Perz / Uwaga! Obowiązują zapisy od 8 maja 2019 na przewodnicy.bg@gmail.com

21.05 Rola fortyfikacji Biskupiej Górki podczas wojen i bitew, które przetoczyły się przez Gdańsk. Opowieści o poternach na bazie map i zdjęć lotniczych / wykład g. 17.30 / Ryszard Kopittke

28.05 Nazwy miejscowe Biskupiej Górki i Zaroślaka / wykład g. 17.30 / dr Jan Daniluk

11.06 "Cafe Bischofshohe" na Biskupiej Górce / wykład g. 17.30 / Dominika Ikonnikow

18.06 O poszukiwaniach miejsca pochówku Nataniela Wolfa i pozostałości po "Cafe Bischofshohe" na Biskupiej Górce / prelekcja z pokazem znalezionych eksponatów, g. 17.30 / Krystyna Ejsmont Stowarzyszenie Biskupia Górka i Krzysztof Bartnik Fundacja na Rzecz Odzyskania Zaginionych Dzieł Sztuki "Latebra"


Kolejny sezon spacerów z Lokalnymi Przewodniczkami i Przewodnikami po Biskupiej Górce rozpocznie się już w czerwcu 2019. Zapraszamy!

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Największe zbiory muzealne w dziedzinie archeologii morskiej posiada: