stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spacery z lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami po Dolnym Mieście (1 opinia)

Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy zapraszają na wycieczkę po Dolnym Mieście w Gdańsku. Wystarczy zboczyć z utartego szlaku Drogi Królewskiej, aby w kilka minut przenieść się do niezwykle urokliwej i mało znanej części miasta. Zwiedzanie jest bezpłatne!

ZAPISY: w Sieni Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, pon-pt, godz. 12.00-18.00; lub email: kontakt@ikm.gda.pl, tel. 664 976 052

Miłośników fortyfikacji zainteresują zachowane do dzisiaj bastiony i fosa. Miłośników wojskowości - autentyczne budynki koszarowe z XIX wieku. Miłośnicy modernizmu zachwycą się budynkiem Gdańskiego Monopolu Tytoniowego. A miłośnicy sztuki współczesnej - oryginalnymi instalacjami artystycznymi. Miłośników motoryzacji wciągnie historia montowania na Dolnym Mieście amerykańskich samochodów osobowych, a miłośników publicznych środków transportu dzieje zabytkowej zajezdni.

Gwarantujemy, że nie są to wszystkie atrakcje, które czekają na zwiedzających Dolne Miasto, bo każdy spacer po Dolnym Mieście wygląda inaczej. Najlepiej samemu się o tym przekonać.

MIEJSCE SPOTKANIA: Stągwie Mleczne, ul. Motławska 14. Prosimy o założenie wygodnego obuwia

www.ikm.gda.pl/lokalniprzewodnicy
#lokalniprzewodnicy
www.opowiadaczehistorii.pl
k: opowiadaczehistorii@gmail.com
fb: Opowiadacze Historii

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Opowiadacze Historii
Patroni: Gazeta Wyborcza, iBedeker, Poznaj Świat miesięcznik, Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Bardzo fajny pomysł

    Byłam już na kilku spacerach i polecam je innym, szczególnie gdańszczanom. To łatwy sposób, żeby lepiej poznać swoje miasto. Przewodnicy w przystępny sposób opisują i pokazują ciekawe miejsca. Miasto mogłoby zaopatrzyć przewodników w małe głośniczki, co ułatwiłoby odbiór przekazu zwłaszcza przy ruchliwych ulicach.

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaki jest symbol władzy epoki brązu prezentowany w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku?