stat
Impreza już się odbyła

Spacery muzealne - japoński atak na Pearl Harbor. II Wojna Światowa na Pacyfiku

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w bezpłatnych spacerach muzealnych, nawiązujących do przypadającej w tym roku 60. rocznicy japońskiego ataku na Pearl Harbor. Wydarzenie będzie okazją do poznania historii niezwykłych eksponatów MIIWŚ oraz zwiedzania wystawy głównej w częściach poświęconych działaniom wojennym w Azji i na Pacyfiku. Do uczestnictwa w spacerach zaprasza się osoby powyżej 16 r.ż. (sobota, 4 grudnia br.) oraz zorganizowane grupy uczniów ze szkół ponadpodstawowych (wtorek, 7 grudnia br.).

5 grudnia 2021 - 31 stycznia 2022, godz. 16:00 - 22:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

4 grudnia 2021 - 2 lutego 2022, godz. 16:00 - 23:00

Gdańsk Sopot Gdynia
Wstęp wolny
7 grudnia 1941 r. rozpoczął się japoński atak na Pearl Harbor, rozpoczynający II wojnę światową na Pacyfiku. Z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy wydarzenia, Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na bezpłatne spacery muzealne, będące okazją do zapoznania się z wybranymi aspektami wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, opisującymi działania wojenne w Azji i na Pacyfiku.

Jak dodaje Przemysław Zachulski, zastępca kierownika ds. Edukacji w Dziale Naukowo-Edukacyjnym MIIWŚ: Podczas każdego spotkania edukator muzealny przedstawi fragmenty wystawy i eksponaty związane z japońską ekspansją na terenie Azji oraz omówi cechy polityki okupacyjnej władz w Tokio. Zostaną także wskazane przełomowe momenty po przystąpieniu USA do militarnych zmagań po ataku na Pearl Harbor. Spacery będą także okazją do przybliżenia tematu uwarunkowań japońskiej kapitulacji.

Bezpłatne spacery odbędą się:

4 grudnia br. - spacery dla gości indywidualnych powyżej 16 r.ż. (osoby niepełnoletnie z opiekunami) w godz.: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30. Maksymalna liczba uczestników jednego spaceru wynosi 15 osób.

7 grudnia br. - spacery dla zorganizowanych grup uczniów szkół ponadpodstawowych (powyżej 16. r.ż.) w godz. 10:00, 11:30, 13:00, 14:30. Maksymalna liczba uczestników jednego spaceru wynosi 25 osób wraz z opiekunami.

Każde spotkanie potrwa ok. 60 min. Aby wziąć udział w bezpłatnych spacerach, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na www.muzeum1939.pl Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi MIIWŚ z akceptacją formularza.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Tajemniczy artysta, nazywany "gdyńskim Banksym", którego serię rzeźb można było zobaczyć w różnych zakątkach Gdyni, ma ksywkę:

 

Najczęściej czytane