• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu | Wille Górnego Wrzeszcza

Zapraszamy na spacer po malowniczej Jaśkowej Dolinie i willach górnego Wrzeszcza z przełomu XIX i XX wieku. Podczas wycieczki przyjrzymy się najciekawszym i najpiękniejszym obiektom tego kwartału. Poznamy losy mieszkanek i mieszkańców willi oraz architektów odpowiedzialnych za projekty. To podróż przez różnorodne style architektoniczne oraz niezliczoną ilość wyjątkowych detali. Serdecznie zapraszamy nie tylko miłośników i miłośniczki architektury!

gru 14

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk, ul. Fahrenheita 3 Hotel...
Wstęp wolny
gru 21

czwartek, godz. 16:20

Gdańsk Główny, Długa 12, Dom Uphagena
bilety 40 zł
26 sierpnia: Wille Górnego Wrzeszcza (Jaśkowa Dolina)
Start spaceru: fontanna przed CH Manhattan, godz. 10.00

Prowadzenie spaceru:
Michał Ślubowski
b> - historyk, przewodnik, twórca strony Gedanarium, autor książek o gdańszczankach "Czarownice, mieszczki, pokutnice" oraz "Proszarki, celebrytki i święte".

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu
to wakacyjny cykl wędrówek przez wybrane kwartały jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska. Zapraszamy na trzeci sezon! Podczas dziewięciu spacerów przybliżymy najciekawsze miejsca Wrzeszcza i ich historię. Wskażemy najbardziej wartościowe obiekty architektoniczne oraz zapoznamy z losami słynnych wrzeszczanek i wrzeszczan. Chcemy, aby nasze spacery pomogły zrozumieć jak historia dzielnicy wpłynęła na przestrzeń, w której żyjemy.

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, pasjonatów i pasjonatki historii Wrzeszcza, osoby chcące aktywnie i ciekawie spędzić czas w bliskiej odległości od domu, a także turystów i turystki poszukujących w Gdańsku alternatywnych wycieczek.

Spacery odbywają się w weekendy i są będą biletowane - dla uczniów/studentów oraz osób z generacji 60+ przewidziana jest pula biletów zniżkowych.

Organizatorem spacerów jest Fundacja Palma.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Normalne: 25 zł
Zniżkowe dla uczniów/studentów i generacji +60: 15 zł*

KUP BILET: https://fpalma.pl/kategoria-produktu/bilety/

*wpisz kod zniżkowy: student / +60 podczas zakupu online
Do zniżki upoważnia legitymacja (1 legitymacja = 1 bilet zniżkowy). Dokument należy okazać podczas sprawdzania biletów przed spacerem. Uwaga: liczba biletów zniżkowych jest ograniczona!

Opinie

Sprawdź się

Gdzie słynny pisarz Günter Grass, laureat literackiej Nagrody Nobla, ma w Gdańsku swój pomnik razem z Oskarem - bohaterem "Blaszanego bębenka"?