• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu | Park Jaśkowej Doliny

Gdzie był pierwszy publiczny park w Europie? Jak nazywały się jego wzgórza? Ile osób mieścił Teatr Leśny? Zielone płuca Wrzeszcza, miejsce kilkudziesięciu wzgórz, plac zabaw i uciech od kilkuset lat, świadek wizyt rodziny królewskiej, spektakli, koncertów i przejazdów na sankach. Park Jaśkowej Doliny to wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska. Zapraszamy na spacer szlakiem Teatru Leśnego, Festynowej Łąki, Gaju Śpiewaków, dawnego cmentarza żydowskiego, Podleśnej Polany, Królewskiego Wzgórza, Gaju Gutenberga i jeszcze kilku zakamarków.

paź 21

sobota, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 25

środa, godz. 17:50

Gdańsk Oliwa, koniec ul. Tatrzańskiej,...
bilety 20-30 zł
24 czerwca: Park Jaśkowej Doliny
Start spaceru: przy sklepie Tuttu, ul. Jaśkowa Dolina 14 (dawne Kino Bajka)

Prowadzenie spaceru:
Kalina Krasowska
- archeolożka, adiunktka w Muzeum Narodowym w Gdańsku, entuzjastka historii Gdańska i mini wypraw, ukończyła kurs przewodnicki PTTK po Trójmieście.

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu
to wakacyjny cykl wędrówek przez wybrane kwartały jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska. Zapraszamy na trzeci sezon! Podczas dziewięciu spacerów przybliżymy najciekawsze miejsca Wrzeszcza i ich historię. Wskażemy najbardziej wartościowe obiekty architektoniczne oraz zapoznamy z losami słynnych wrzeszczanek i wrzeszczan. Chcemy, aby nasze spacery pomogły zrozumieć jak historia dzielnicy wpłynęła na przestrzeń, w której żyjemy.

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, pasjonatów i pasjonatki historii Wrzeszcza, osoby chcące aktywnie i ciekawie spędzić czas w bliskiej odległości od domu, a także turystów i turystki poszukujących w Gdańsku alternatywnych wycieczek.

Spacery odbywają się w weekendy i są będą biletowane - dla uczniów/studentów oraz osób z generacji 60+ przewidziana jest pula biletów zniżkowych.

Organizatorem spacerów jest Fundacja Palma.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Normalne: 25 zł
Zniżkowe dla uczniów/studentów i generacji +60: 15 zł*

KUP BILET: https://fpalma.pl/kategoria-produktu/bilety/

*wpisz kod zniżkowy: student / +60 podczas zakupu online
Do zniżki upoważnia legitymacja (1 legitymacja = 1 bilet zniżkowy). Dokument należy okazać podczas sprawdzania biletów przed spacerem. Uwaga: liczba biletów zniżkowych jest ograniczona!

Opinie

Sprawdź się

Który z wybitnych zespołów i artystów nie wystąpił podczas Heineken Open'er Festival w 2011 roku?