• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spacerownik po Galerii Współczesnej Rzeźby Gdańskiej

Zapraszamy na promocję wydawnictwa Spacerownik po Galerii Współczesnej Rzeźby Gdańskiej w Parku Oliwskim i spacer po parkowej galerii rzeźby.

5 stycznia 2023 - 31 grudnia 2024, godz. 11:00 - 18:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1 - 12 zł
W 1976 w Parku Oliwskim otwarto Galerię Współczesnej Rzeźby Gdańskiej. Do stworzenia prac zaproszono znanych na Wybrzeżu artystów, którzy wykonali kilkanaście rzeźb. Różnią się one pod względem stylistyki, tematyki i użytego materiału każda z nich jest inna i ma własną historię. Finalnie w parku ustawiono osiemnaście rzeźb, szesnaście z nich dotrwało do naszych czasów. Jesteście ciekawi, który artysta stworzył najwyższą rzeźbę w parku? A może chcecie wiedzieć, jakie mitologiczne historie inspirowały dzieła lub która z rzeźb wygląda jak zardzewiały metal a wykonana jest z czegoś zupełnie innego? Jeśli tak, to zapraszamy na wycieczkę ze Spacerownikiem.

Promocja Spacerownika po Galerii Współczesnej Rzeźby Gdańskiej odbędzie się 2 grudnia (sobota) o godzinie 14.00 w Oddziale Sztuki Nowoczesnej i będzie połączona ze specjalnym oprowadzaniem po parkowej galerii rzeźby. "Spacerownik" będzie można zakupić w kasie Oddziału Sztuki Nowoczesnej.

Informacje praktyczne:
- kiedy: 02.12.2023 (sobota), godz. 14.00-15.00
- miejsce: Zbiórka w Oddziale Sztuki Nowoczesnej (Pałac Opatów), ul. Cystersów 18, Gdańsk
- spacer ze Spacerownikiem
- wstęp wolny
- prowadzenie: Joanna Szymula-Grygiel

Zapraszamy małych i dużych.

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywał się gdyński rycerz, który zakochał się w syrenie i porzucił dla niej miasto?

 

Najczęściej czytane