stat

Spacer zielarsko-literacki i sianie łąki kwietnej

Klub Sąsiedzki Kultura zaprasza w wiosenne popołudnie na spacer, na którym pisarka Barbara Piórkowska połączy dwie swoje olbrzymie pasje: literaturę i miłość do natury. Przejdziemy się po terenie Parku Bema w poszukiwaniu ciekawych drzew, krzewów, kwiatów i ziół, które mają nie tylko swoje walory zdrowotne i kulinarne, ale doczekały się również wspaniałych opisów w dziełach literackich. Bogaty świat przyrody pokaże autorka Kraboszek w poezji, prozie, eseju ale i w bardziej praktycznych tekstach, takich jak: Kuchnia Słowiańska czy Magia ludowa z Pomorza i Kujaw. Będzie też o zielnikach i tworzeniu tekstów w otoczeniu przyrody.

w każdą niedzielę (do 27.06), godz. 15:30

Gdańsk, Orunia
lip 17-18

sobota - niedziela, godz. 11:00

Pruszcz Gdański, Zastawna
Podczas wędrówki znajdziemy także sporo informacji o świecie roślin oraz inspiracje do miłego ich obserwowania i codziennego wykorzystania.
Spacer zakończymy sianiem łąki kwietnej i opowieścią o życiu pszczół.
Miejsce zbiórki: wejście do Świetlicy Krytyki Politycznej w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 35
Obowiązują zgłoszenia mailowe wyślij mail o treści SPACER na: trojmiasto@poczta.krytykapolityczna.pl
Ze względu na zawirowania epidemiologiczne na spacerze obowiązywać będą zasady dystansu społecznego. Prosimy śledzić aktualne ogłoszenia.

Spacer zielarsko literacki poprowadzi:
Barbara Piórkowska
- pisarka, poetka, krytyczka literacka. Autorka opartej na słowiańskich motywach powieści Kraboszki (2020), Szklanki na pająki (2010/201, prozy Utkanki (2014), czterech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. Syberia (2016), audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta Piórko Natalii Grzebały); współtwórczyni spektakli poetyckich i teatralnych. Nauczycielka w pracowni kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku (2002-201i trenerka warsztatów twórczego pisania m.in. na ogólnopolskim festiwalu rozwojowym dla kobiet Progressteron. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy Pro Libro Legendo za rok 2010. W przygotowaniu autorki: tom poetycki o roślinach i powieść Gaja.
https://www.facebook.com/Barbara-Pi%C3%B3rkowska-pisarka-315937648463298/

O zaletach łąki kwietnej i życiu pszczół opowie:
Mateusz Bartoszewski
- absolwent Wydziału Biologii UG.
Z wykształcenia biolog-parazytolog, który zgłębiał tajniki życia kleszczy. Obecnie zawodowo związany z Hevelianum, gdzie zajmuje się popularyzacją nauki. W swojej pracy szczególnie moc-no przygląda się przyrodzie Góry Gradowej, a w kręgu jego największych zainteresowań znajdują się owady, rosnące tu chwasty i wodne stworzenia, które można spotkać w akwariach Hevelianum.
Szalony naukowiec, władca płomieni, aktor, malarz, akwarysta. Żadnej pracy się nie boi i chętnie odpowie na każde pytanie - o ile zna odpowiedź.

Organizator: Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.
Współorganizator: Hevelianum
Partner: Wydział Środowiska UM Gdańsk
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańska w ramach działań Klubu Sąsiedzkiego Kultura.
#GDANSKCZYTA

Informacja o biletach

Obowiązują zgłoszenia mailowe wyślij mail o treści SPACER na: trojmiasto@poczta.krytykapolityczna.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z trójmiejskich statków-muzeum nie jest jednostką Narodowego Muzeum Morskiego?