stat
Impreza już się odbyła

Spacer - Kaszubskie przedogródki w zasp

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii zaprasza na spacer Kaszubskie przedogródki w zaspiańskich blokach, który poprowadzi Agnieszka Kurkowska.

w każdą środę (do 01.12), godz. 10:00 - 12:00

Zaspa. Ogromna dzielnica mieszkaniowa Gdańska. Dziesiątki bloków i tysiące mieszkańców. Położona w nadmorskim obszarze Kaszub, pomiędzy pasmem wzgórz morenowych, a linią południowego wybrzeża Morza Bałtyckiego. To obszar o charakterystycznym ukształtowaniu topograficznym i szczególnych uwarunkowaniach przyrodniczych. Na wsi kaszubskiej przyroda jest nieodłącznym elementem życia. Związanych jest z nią wiele tradycji. Ogród, przedogródek, sad, łąka, pole, las. Występujące tam rośliny i te uprawiane przez człowieka stanowią swoiste regionalne dziedzictwo. Czy Zaspa korzysta z tych zasobów? Jak wygląda jej przyroda? Czy przed blokami warto byłoby stworzyć kaszubskie przedogródki? Dlaczego malwy powinny zastąpić nawłocie?

Przewodniczka: Agnieszka Kurkowska

Miejsce spotkania: przed Gdańskim Archipelagiem Kultury Plama (Gdańsk, Pilotów 11)


Spotkanie realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Informacja o biletach

Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe:
ciee@pomorskieparki.pl

W treści wiadomości należy podać swoje dane, tj. imię i nazwisko oraz numer telefonu, a w tytule: Kaszubskie przedogródki

Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu.

Liczba miejsc ograniczona (20)!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakie miasto zdobyło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na 2016 rok?

 

Najczęściej czytane