stat
Impreza już się odbyła

Soundedit prezentuje Kim jest producent muzyczny?

Soundedit prezentuje Rozmowy o dobrym brzmieniu. Miasto Gdynia wraz Festiwalem Soundedit przygotowało serię spotkań dotyczących między innymi tego, jak powstaje muzyka w obecnych czasach. Podczas spotkań z wybitnymi producentami muzycznymi będzie można wysłuchać opowieści o pracy w studiu, koncertach, wykonawcach i o wszystkim tym, czym jest rzemiosło ludzi decydujących o kształcie artystycznym płyt, singli i przebojów. Spotkaniom towarzyszyć będą projekcje filmowe oraz koncerty.

lip 25

niedziela, godz. 14:00

bilety 10 zł
ulgowy 5 zł

w każdy wtorek (do 30.11), godz. 18:00

Online
Bohaterami pierwszego spotkania będą: Daniel Lanois i Brian Eno. To nie tylko wybitni, jeśli nie najwybitniejsi producenci muzyczni, lecz również przyjaciele, artyści i współpracownicy.
Obydwaj zostali uhonorowani statuetką Człowieka ze Złotym Uchem, nagrodą Soundedit. Ich dorobek artystyczny oraz producencki jest doceniany i szanowany na całym świecie.

Projekcja odbędzie się w Sali Kinowej Gdyńskiego Centrum Filmowego, w poniedziałem 3 Sierpnia o godz. 18.00. Wyświetlony zostanie film o Danielu Lanois, pt.: Here Is What Is. To dokument, w którym artysta prezentuje swoje metody pracy oraz sposób, w jaki podchodzi do procesu tworzenia.
Po projekcji widzowie wezmą udział w panelu pt.: Kim jest producent muzyczny?. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni, a poprowadzi je Piotr Metz.

O tym, jaką rolę we współczesnym przemyśle muzycznym pełni producent muzyczny opowiedzą: Leszek Biolik - muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, również wyróżniony Człowiekiem ze Złotym Uchem oraz Maciej Werk - założyciel i założyciek zespołu HEDONE, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, ale przede wszystkim pomysłodawca
i dyrektor Festiwalu Soundedit.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: m.kraszewska@gdynia.pl, tel. 58 527 49 08 (pon.-pt. godz. 8:00-15:00).

Zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce przygotowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego z dn. 2.06.2020 r., uczestnicy wydarzeń kulturalnych mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się w środki ochrony osobistej, tj. maseczki bądź przyłbice (pkt. 3 b).

I Am The Sound! jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi! Zapraszamy do Gdyni!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaka premiera otworzyła dyrekcję Adama Orzechowskiego w Teatrze Wybrzeże?