Spektakl

Sorriso

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
adres:
Gdańsk stare przedmieście, Grodza kamienna/kamienna śluza
czas trwania:
30 min.
w ramach wydarzenia:
XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

5.0 / 5 (5 głosów)

Teatro SÓ, Portugalia
SORRISO

Jest to historia niezwykłej miłości, która może przetrwać próbę czasu. Dwoje starszych ludzi spędza ze sobą prawie całe życie.

Śmierć jednej osoby powoduje samotność, która rzuca cień na życie drugiej. W tej samotności siła wspomnień przywołuje ducha, który nie przestaje kochać żyjącej osoby, jest jej gorliwym aniołem stróżem, niewidzialnym kochankiem, którego pocałunki są jak podmuchy wiatru. Mężczyzny, który odszedł, nie można teraz zobaczyć, ale jego dusza błogosławi opuszczoną kobietę. Jest on w oddechu tej, która go kochała i oczekuje na ponowne spotkanie, wiedząc, że dla niej życie toczy się dalej.

Motyw samotności powraca w przedstawieniach Teatro SÓ, przy czym postacie nie ulegają rozpaczy, ale odczuwają wdzięczność za wspomnienia i wykazują pełną gotowość do podejmowania aktów czułości w obecnym życiu.

Spektakl w ramach Festiwalu FETA.

Recenzja Trojmiasto.pl

Jaka była tegoroczna FETA? Podsumowanie festiwalu

Cztery dni z teatrem ulicznym i plenerowym na terenie Starego Przedmieścia i Dolnego Miasta za nami. Co zapamiętamy z 22. edycji...

Trwa Festiwal FETA na bastionach

Tylko najwytrwalsi doczekali się jedynego nocnego spektaklu, granego w czwartek. Z kolei w piątek siąpiący deszcz wywołał nieco...

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.