• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopot Jazz Festival (1 opinia)

W październiku w Sopocie znów będzie rozbrzmiewać jazz! Podczas tegorocznej edycji Sopot Jazz Festival zagrają m.in. Marcin Wasilewski Trio feat. Adam Pierończyk, Archie Shepp czy Joachim Kühn.a.

W dniach 10-13 października rozpocznie się w Sopocie kolejna edycja Sopot Jazz Festival - jednego z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce. Publiczność może spodziewać się ambitnego programu i artystów z całego świata. Podczas festiwalu wystąpią zarówno muzycy o już ugruntowanej pozycji, jak i ci, którzy na sopocką estradę wprowadzą powiew świeżości, udowadniając, że jazz wciąż dynamicznie się rozwija.

jazz - koncerty w Trójmieście


W tym roku funkcję kuratora odpowiedzialnego za program artystyczny festiwalu pełni Rainer Kern.  Reiner Kern jako niezależny menadżer kultury, kurator oraz producent, kierował imprezami w takich miejscach jak Heidelberg, Mannheim, Ludwigshafen, Kuala Lumpur, prowincja Yunnan w Chinach oraz Nowy Jork. Jest pomysłodawcą i dyrektorem największego niemieckiego Festiwalu Jazzowego "Enjoy Jazz - International Festival for Jazz and More" w Heidelbergu. Obecnie jest członkiem zespołu ds. wdrażania i weryfikacji Mannheim Agenda 2030 i wchodzi w skład grupy reprezentującej Mannheim w projektach ONZ, takich jak HABITAT, World Urban Forum oraz High Level Political Forum (HLPF) w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

Rozwój europejskiego jazzu jako formy sztuki jest ściśle związany z Polską, jako jednym z najważniejszych źródeł inspiracji, a sam Sopot jest kolebką wszystkich polskich festiwali jazzowych. To dzięki otwartości ludzi, właśnie tu mógł powstać pierwszy festiwal jazzowy w Polsce, który istnieje do dziś. Sopot Jazz Festival oznacza zarówno tradycję, jak i teraźniejszość i spojrzenie w przyszłość. Program festiwalu stanowi wyjątkową doskonałość tego, co symbolizuje sztuka jazzu otwartość i spotkanie tego, co lokalne z tym, co międzynarodowe - mówi Rainer Kern, kurator festiwalu.

Program Sopot Jazz Festival 2019 pełen jest mocnych muzycznych nazwisk. Tegoroczną edycję festiwalu otworzy koncert jednej z najwybitniejszych i najbardziej unikatowych formacji jazzowych - Marcin Wasilewski Trio feat. Adam Pierończyk! Wystąpią w ramach obchodów 50 lat ECM Records i 25lecia Marcin Wasilewski Trio. Tego samego wieczoru sopockiej publiczności zaprezentuje się także Mołr Drammaz - zespół stworzony przez Wojtka Kucharczyka i Asię Bronisławską, który cechują oryginalność i niespotykana energia, słyszalne w połączeniu żywych bębnów z drobiazgową elektroniką i głosem.

12 października w Grand Hotelu usłyszymy NES - trójkę międzynarodowych muzyków, którzy sprzęgli swe talenty żyjąc nad Morzem Śródziemnym. Ich brzmienie zostało ukształtowane przez bogactwo środowiska, jak i doświadczenie muzyczne sięgające jazzu, poprzez muzykę klasyczną, soul i tradycyjną muzykę arabską. Na scenie wystąpi także Angelika Niescier Trio - saksofonistka, która swoją muzyką na nowo definiuje konkury europejskiej sceny jazzowej. Artystka z misją, nieograniczoną energią, bogatą paletą kolorów i techniką wirtuozowską, która stworzyła własny styl jednoczący zarówno niezwykłe, nowoczesne kompozycje, jak i intensywną improwizację.

Ostatniego dnia, 13 października, festiwal swoimi występami zakończą dwie legendy światowego jazzu - Archie Shepp i Joachim Kühn, występujący w ramach obchodów 80lecia legendarnej Blue Note Records.

Producent Festiwalu: Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Organizator Festiwalu:  Miasto Sopot
Partnerzy: Miasto Gdańsk, Hotel Sopot, Hotel Sofitel Grand Sopot, Sfinks 700
Patronat medialny: ChilliZet, Jazz Forum,  JazzPress, JazzSoul, Trojmiasto.pl; Gazeta Wyborcza, cojestgrane24

Sopot Jazz Festival zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu.
 
Sopot Jazz Festival 2019 PROGRAM

10 października (czwartek)
Sofitel Grand Sopot, godz. 20.00 (bilety wyprzedane)
Wystąpią: Marcin Wasilewski Trio ft. Adam Pierończyk

Sfinks700, godz. 22.00
Wystąpi: Mołr Drammaz

11 października (piątek)
Sofitel Grand Sopot, godz. 20.00

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora, piątkowy koncert Bibi Tanga & Selenites zostaje odwołany. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety prosimy o ich zwrot w miejscu zakupu.
W tym dniu na scenie Sofitel Grand Sopot zaprezentujemy polski projekt muzyczny BELUGA STONE
Udział w koncercie jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki, które można odbierać w kasie festiwalowej w Hotelu Sofitel Grand Sopot (Powstańców Warszawy 12/14, 81-718 Sopot) w czwartek i w piątek od godziny 19.00.
Ilość miejsc ograniczona.

12 października (sobota)
Sofitel Grand Sopot, godz. 20.00
Wystąpią: NES
Angelika Niescier Trio

13 października (niedziela)
Sofitel Grand Sopot, godz. 20.00
Wystąpią: Archie Shepp - Joachim Kühn Duo

Sopot Jazz Festival WARSZTATY:

28 września 2019, 12:00, Opera Leśna SJF 2019 warsztat: Brzdęk. Namaluj dźwięk
29 września 2019, 12:00, Sopot Centrum SJF 2019 warsztat: Spacer dźwiękowy po Sopocie
5 października 2019, 12:00, Opera Leśna SJF 2019 warsztat: Z okładki
12 października 2019, 12:00, Opera Leśna SJF 2019 warsztat: Zostań mołriańskim VJ'em
13 października 2019, 16:00, Teatr na Plaży SJF 2019 słuchowisko: Grająca książka /premiera

Informacja o biletach

Bilety: https://sopotjazz.interticket.pl/

Bilety dostępne w sprzedaży bezpośredniej w:

1. Kasie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, ul. Kościuszki 61 w Sopocie
od 1 października 2019 w godzinach 09.00-16.00

2. Punkcie Informacji Kulturalnej Sopot
Punkt mieści się na Placu Przyjaciół Sopotu, jest czynny codziennie do 30 września w godzinach 12:00 - 18:00

3. Miejscu wydarzenia
Podczas trzech dni wydarzeń - zakup biletów będzie możliwy w miejscach odbywania się wydarzenia.

Bilety ulgowe przysługują
• dzieciom, młodzieży i studentom do 26 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej/studenckiej
• seniorom od 65 roku

Bezpłatne wejście dla:
• opiekunów osób z pierwszą grupą inwalidzką
• dzieci do 3 roku życia

Weryfikacja uprawnień do biletów ulgowych następuje przed wejściem na dany koncert.

Opinie (1)

 • Sobotni koncert

  Angelica - kompletne dno , koncert tak słaby że czekałem na przerwe żeby wyjść. Siedziałem w drugim rzędzie i nie chciałem robić przykrości. Starałem się powstrzymać złość za zmarnowane pieniądze, w przeciwieństwie do innego słuchacza, który głośno krzyczał, że Angelica "sucks" i że najgorszy koncert na jakim był, w odpowiedzi na zapytanie kuratora ferstiwalu, na koniec występu Angeliki, " jak się państwu podobał koncert".
  Dobrze, że przerwy nie było bo po godzinie tego strasznego rzempolenia został zapowiedziany kolejny artysta, ktory nieszczęśliwie bym ominął. Ten artysta okazał się w tym przypadku prawdziwy. Wspaniała algierska wokalistka i violonczenistka NES oraz jej dwóch równie rewelecyjnych muzyków hiszpańskiego pochodzenia. To była prawdziwa uczta dla ucha po uprzedniej masaksze :-)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Twórcą gdańskiego muralu z podobizną Zbigniewa Wodeckiego jest: