• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopot Jazz Festival 2022 - dzień III

Wydarzenie w ramach

Sopot Jazz Festival to trzy dni oryginalnej, improwizowanej muzyki oraz intrygujących artystów z Polski i zza granicy, którzy zaprezentują się podczas sześciu koncertów na dwóch scenach, w Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże i w Grand Pavilion w Radisson Blu Hotel w Sopocie. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 7-9 października.

mar 14-17

czwartek - niedziela

Gdańsk,
bilety 45 - 80 zł
ulgowy 25 - 40 zł
Kup bilet
lip 19

piątek, godz. 17:00

Gdynia,
bilety 139 - 239 zł
Kup bilet
Sopot Jazz Festival to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych festiwali jazzowych w Polsce, którego historia sięga roku 1956. Za dobór artystów festiwalu od roku 2020 odpowiada wybitny pianista, kompozytor i jeden z najbardziej kreatywnych polskich muzyków jazzowych, Marcin Wasilewski. Projektując wydarzenie, poszukuje on, i zaprasza do udziału wyjątkowe osobowości sceniczne, które okazjonalnie pojawiają się na koncertach w Polsce, co gwarantuje uczestnikom wydarzenia wysoki poziom muzycznych doznań.

jazz - koncerty w Trójmieście


O artystach:
Aga Derlak,
to utalentowana pianistka, kompozytorka i edukatorka, absolwentka Berklee College of Music w Bostonie (2019) i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2017). Jej twórczość to przede wszystkim nieposkromiona ekspresja i niepowstrzymana wolność, która kieruje jej muzykę na nowe, kręte ścieżki, poprzez historię jej życia, inspiracje jazzem, folklorem latynoamerykańskim, muzyką klasyczną. Jej twórczość to jej odwaga, innowacyjność, niepowtarzalność, absolutna szczerość w poszukiwaniu większego sensu i znaczenia muzyki. Podczas Sopot Jazz Festival 2022 artystka zaprezentuje autorski program, wypełniony pięknymi kompozycjami, niezwykle ciekawie zinstrumentowanymi, stanowiącymi synteza inspiracji zdobytych podczas podróży artystki po świecie, które łączy wspólny mianownik: poszukiwanie nowych inspiracji i ścieżek do eksploracji.

Skład zespołu:
Aga Derlak - fortepian
Marcin Kaletka - saksofon tenorowy
Wojciech Lichtański - saksofon altowy
Jerzy Małek - trąbka
Basia Derlak - wokal
Michał Kapczuk - kontrabas
Szymon Madej - perkusja

Mathias Eick jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie muzyków jazzowych pochodzących z Norwegii. Jego tęskne brzmienie trąbki i mocno melodyjne kompozycje spotykają się z bardzo pozytywną reakcją słuchaczy na całym świecie. Mathias jest nie tylko trębaczem, ale gra również na kontrabasie, wibrafonie, pianinie i gitarze. Podczas Sopot Jazz Festival 2022 artysta wraz ze swoim zespołem zaprezentuje materiał z najnowszego albumu "When We Leave" nagranego z muzykami, którzy pojawiali się już we wcześniejszych projektach trębacza.

Skład zespołu:
Mathias Eick: trąbka, klawisze, wokal
Håkon Aase: skrzypce
Andreas Ulvo: fortepian
Audun Erlien: gitara basowa
Torstein Lofthus: perkusja

Opinie

Sprawdź się

W piwnicy którego ze słynnych gdańskich budynków Jan Heweliusz składował produkowane przez siebie piwo?