stat
Impreza już się odbyła

Sopot Imprezowo '60 (2 opinie)

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Stryjeckiego, który dokumentował muzyczne i imprezowe życie Sopotu w latach 60. Z tej okazji postaramy się odtworzyć klimat tamtych zabaw. Będzie bigbit, będzie rock'n'roll, będą szalone lata 60.

8 lipca - 5 sierpnia 2020, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny

14 - 31 sierpnia 2020, godz. 11:00 - 19:00

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł
Wyboru zdjęć dokonał syn Krzysztofa Stryjeckiego, Sebastian Stryjecki. "Mój ojciec był fotografem amatorem. Mieszkał w Sopocie. Razem z braćmi - Markiem i Grzegorzem posiadali jak na tamte czasy profesjonalną ciemnię i zajmowali się robieniem i wywoływaniem zdjęć. Ojciec skupiał się na fotografowaniu Sopotu z akcentem na jego rozrywkową stronę. Fotografował sopockie prywatki, koncerty a także pierwszy na wybrzeżu prawdziwy klub muzyczny Non Stop. Działalność "Non Stopu" rozpoczęła się z inicjatywy Franciszka Walickiego, przy współpracy z gastronomią sopocką w 1961 roku. W latach 1962-1963 prowadzony był przez był Krzysztofa Klenczona. W tamtym okresie w Sopocie mieszkał Seweryn Krajewski, tak więc w Non Stopie występowały Czerwone Gitary. Wg opowieści mojej matki, nosiła ona po kryjomu Krajewskiemu gitarę na koncerty, bo rodzice nie akceptowali jego "dziwactw" i chcieli, aby grał na skrzypcach.

Za wikipedią:
W pewnym okresie klub określano jako "salon" taneczny lub który prowadzi "podwieczorki taneczne". De facto to była jedna z pierwszych dyskotek w Polsce. W 1967 organizację przejęło Polskie Stowarzyszenie Jazzowe."

Opinie (2)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W jakim trójmiejskim teatrze grała Teresa Budzisz-Krzyżanowska?