• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopockie Wieczory Organowe (1 opinia)

Organy piszczałkowe, najczęściej utożsamiane z akompaniamentem do pieśni liturgicznych, są instrumentem na którym można wykonać literaturę muzyczną z przekroju wszystkich wieków. Muzyka ta ma różnorodny charakter, począwszy od nostalgicznego, poprzez monumentalny i dostojny, na radosnym kończąc. Jeszcze większych przeżyć dostarcza połączenie organów piszczałkowych z innym instrumentem, jak trąbka, skrzypce, czy z naturalnym instrumentem - głosem ludzkim. Do tego będziemy chcieli przekonać mieszkańców i odwiedzających Sopot w czerwcu.

W trzy kolejne soboty 3.06, 10.06 oraz 17.06 w parafii św. Jerzego na sopockim Monciaku odbywać się będą Sopockie Wieczory Organowe. Każdy z koncertów rozpocznie się o godzinie 19. Wykonawcami będą absolwenci i wykładowcy Gdańskiej Akademii Muzycznej: Adam Sadowski, Kamil Kruczkowski, prof. Roman Perucki, Maria Perucka, Błażej Musiałczyk, Małgorzata Rocławska.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Mimo, iż muzycy wystąpią na chórze, obecna na koncertach publiczność będzie miała możliwość śledzenia pracy artystów na ekranie ustawionym przy ołtarzu. Dodatkowo dzięki prowadzącemu koncerty Tomaszowi Sadowskiemu przeniesiemy się w czasie odkrywając ciekawostki o kompozytorach wykonywanych utworów oraz okoliczności ich powstania.

Organizatorem cyklu koncertów jest stowarzyszenie Promień Sztuki, wydarzenia te odbędą się przy wsparciu finansowym Miasta Sopotu, parafii Świętego Jerzego w Sopocie, Studia Baranska Design oraz Kancelarii Notarialnej Aleksandry Bečka.

Miejmy nadzieję, że Sopockie Wieczory Organowe znajdą stałe miejsce w panoramie kulturalnej Sopotu i będą wyczekiwane przez publiczność każdego roku.

Harmonogram:
3.06.17 Adam Sadowski - organy, Kamil Kruczkowski - trąbka
10.06.17 Roman Perucki - organy, Maria Perucka - skrzypce
17.06.17 Błażej Musiałczyk - organy, Małgorzata Rocławska - sopran

Dyrektor artystyczny: Adam Sadowski
Prowadzenie koncertów: Tomasz Sadowski


Sopot parafia św. Jerzego przy ulicy Monte Cassino,
godzina 19:00,
Wstęp wolny,
ZAPRASZAMY!!!

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Całkiem fajna inicjatywa

    Fajny pomysł z ekranem na którym widać to co dzieje się przy organach. W życiu bym nie przypuszczał, że organista tyle musi grać nogami na pedałach. Bardzo fajnie. Oby więcej, bo miejsce jest idealne dla koncertów.

    • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

ERGO Hestia jest sponsorem tytularnym największej hali sportowo-widowiskowej na Pomorzu - ERGO ARENY. Od kiedy?