• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Sopockie Spotkania Kobiet: Sukces artystyczny - ciężka praca czy zbieg okoliczności?

Przed nami kolejne Sopockie Spotkania Kobiet, czyli rozmowy o sprawach ważnych, dotyczących różnych dziedzin życia, ale zawsze z perspektywy kobiet. Tym razem 30 maja, wyjątkowo o godz. 17.00, gościniami Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, wiceprezydentki Sopotu, pomysłodawczyni SSK, będą kobiety sztuki: Katarzyna Konieczka i Mila Jankowska.

Spotkanie odbędzie się w teatrze Atelier (al. Mamuszki 2), we wtorek, 30 maja, wyjątkowo o godz. 17.00.

Dla tych, którzy nie będą mogli być na spotkaniu osobiście, dostępna będzie transmisja w mediach społecznościowych:

Sopockie Spotkania Kobiet - wydarzenie na FB
profil FB https://www.facebook.com/JachimSopot

Info o gościniach:

Katarzyna Konieczka
- ur. w 1982 w Gdańsku kostiumografka i projektantka mody awangardowej. Ukończyła Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, na kierunku kostiumografia i scenografia. Zaprojektowane i wykonane przez nią kostiumy wykorzystywane są w stylizacjach największych osobowości scenicznych polskiego i światowego showbiznesu (m.in. Lady Gagi, Fergie, Amber Rose, w Polsce Justyny Steczkowskiej czy Adama "Nergala" Darskiego). Na okładce lutowego wydania włoskiego "Vanity Fair" w jej koronie pojawiła się sama Madonna. Konieczka współpracuje również z producentami filmów (m.in. "WarHunt", "Mindcage") i programów telewizyjnych ("Top Model", "Mask Singer"), efekty jej pracy można podziwiać też we włoskim, holenderskim czy brytyjskim wydaniu magazynu "Vogue". Od lat mieszka i pracuje w Sopocie.

Mila Jankowska - urodziła się w Gdańsku, ma 22 lata, a swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła w Sopockim Teatrze Muzycznym Baabus Musicalis, gdzie grała przez 4 lata. Zadebiutowała w filmie Jana Holoubka "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Zobaczyć ją można np. w serialu "Rodzina na Maxa" czy najnowszym hicie HBO MAX "#BringBackAlice". Jeszcze w tym roku pojawi się kilka nowych produkcji z jej udziałem. Oprócz aktorstwa zajmuje się również śpiewem, nagrywa piosenki, gościnnie koncertuje z Sopocką "Formacją 22", a w przyszłości planuje wydać album.

Opinie

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się: