• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Sopocka Orkiestra Promenadowa. Bogusław Nowicki

PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na ostatnie wakacyjne występy w muszli koncertowej!

maj 24

wtorek, godz. 19:00

bilety 50 - 90 zł
Kup bilet
16:00 Sopocka Orkiestra Promenadowa
17:30 Bogusław Nowicki

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Bogusław Nowicki - wykonawca piosenki autorskiej, literat, kompozytor, występuje z koncertami, które określa jako "piosenki z tekstem". Jego utwory wygrywały wszystkie znaczące konkursy i przeglądy studenckie, od "Szklarskiej Poręby" po łódzką "Yapę" i gdańską "Bazunę". Piosenki kojarzone zawsze z Toruniem zdobywały tytuły "Studenckich Piosenek Roku". Tak było z "Gawędziarzami", "Uśmiechniętymi dziewczynami" czy "Poszukiwaniami".

Potem były programy telewizyjne (m.in. krakowski Spotkania z Balladą, Turnieje Kabaretowe, autorski recital Ja i ten świat/ reż. Paweł Karpiński), występy na festiwalach w Opolu, gdzie zdobył nagrodę za piosenkę "Teoretyrada" zaprezentowaną w pamiętnym kabaretonie "Ostry dyżur".

Oprócz piosenek pisanych dla siebie, Bogusław Nowicki tworzy teksty dla innych artystów, śpiewających w najróżniejszych stylach, m.in. dla: Doroty Stalińskiej, Grażyny Świtały (znany utwór "Naprawdę czeka ktoś"), Marzeny Ślusarskiej, Ewy Urygi, Doroty Lanton, Bogusława Meca, Marka Hojdy, a także zespołów rockowych, jak: Mobilizacja, Haeven Blues czy heavy-metalowy Spider. Widzowie telewizyjnej "Jedynki" znają go również jako autora i wykonawcę żartobliwej, tytułowej piosenki programu "Kawa czy Herbata".

Przede wszystkim jednak jest twórcą własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach. Pierwsza nosi tytuł "Ballady", druga - "Oceany" oraz najnowsza "Optymizmu gram".
Jest także animatorem działań promujących polską piosenkę literacką. To on ukuł termin "piosenki z tekstem" (taki tytuł miała jego audycja, którą prowadził przez lata w radiowej "Trójce") starając się zerwać ze stereotypem myślenia o piosence autorskiej, kojarzącej się ze smutnym poetą z gitarą.

 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?