• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopocka Limoniada - barwny pochód artystyczno-teatralny (1 opinia)

 • piątek - sobota, 2 - 3 czerwca 2023, godz. 17:00
 • Lokalizacja
  Sopot, Sopoteka, kościół św. Jerzego, Teatr Atelier
 • Bilety
  wstęp wolny

" Sopocka Limoniada" to cykl wydarzeń upamiętniających postać prof. Jerzego Limona, który spędził dzieciństwo i młodość w Sopocie oraz jest autorem m. in. dwóch powieści opisujących Jego ukochane miasto rodzinne: "Munchhauseniada" i "Koncert Wielkiej Niedźwiedzicy", poświęcony historii ulicy Haffnera.

Relacja z imprezy

W drugą rocznicę śmierci prof. Jerzego Limona grono jego przyjaciół wraz z władzami miasta Sopotu, pragnie upamiętnić postać tego wybitnego Sopocianina, poprzez umieszczenie tablicy pamiątkowej na jego rodzinnym domu przy ul. Haffnera 53. Wydarzenia upamiętniające prof. Jerzego Limona znajdują się w planie obchodów 200-lecia kurortu i są zaplanowane na 2- 3 czerwca 2023.

2 czerwca, godz. 18.00 - spotkanie wokół pierwszej powieści Jerzego Limona pt. "Munchhauseniada", Sopoteka.

3 czerwca, godz. 17.00- pochód artystyczno-teatralny organizowany przez Alicję Grucę pt. "Sopocka Munchhauseniada". Rozpocznie się o godz. 17.00 przed kościołem Św. Jerzego w Sopocie prezentacją postaci , następnie barwny korowód uda się ul. Monte Cassino i ul. Haffnera do domu rodzinnego J. Limona, Haffnera 53, gdzie zakończy się artystycznym performansem.

Będzie to barwny, artystyczny pochód postaci sopockich z powieści Jerzego Limona pt "Munchhauseniada", w której opisywał swój dom rodzinny, ulicę Haffnera, miasto Sopot w latach przedwojennych i powojennych, jego barwnych, magicznych mieszkańców. Oprócz postaci dawnego Sopotu, będą też bohaterowie sztuk Szekspira, ponieważ parada nawiązuje do dzieła życia prof. Jerzego Limona - Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Zapraszamy artystów, przedstawicieli środowiska naukowego UG, przyjaciół i znajomych prof. Limona , a także wszystkich chętnych do wzięcia w niej udziału. Mile widziane stroje szekspirowskie, rekwizyty teatralne lub czerwone róże.

Godz. 18.00 - performans artystyczny kończący paradę przed domem Jerzego Limona i uroczystość związana z odsłonięciem tablicy pamiątkowej z udziałem przedstawicieli władz Sopotu i Gdańska oraz środowisk artystycznych i naukowych.

O godz. 19.00 w Teatrze Atelier - koncert jazzowy Michała Sołtana i jego zespołu, oraz prezentacja opowiadania Jerzego Limona pt. "O chłopcu wyniosłym jak skała"- z książki "Koncert Wielkiej Niedźwiedzicy". Jest to bajka o chłopcu , który pragnął nieśmiertelności i czarodziej zamienił go w skałę, która po wiekach kruszy się i powstaje z niej sopocka plaża. Opowiadanie to zostanie wydane przez sopockie wydawnictwo " Smak słowa" i będzie piękną , literacką pamiątką na 200-lecie kurortu. Bilety na koncert do nabycia https://www.kupbilecik.pl/qr.png

"Sopocka Limoniada" jest częścią obchodów "200 lat kurortu Sopot"

Opinie (1)

 • Nie

  znam gościa

  • 4 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

"Wesołe Kumoszki z Windsoru" były pierwszym spektaklem granym na deskach: