• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Solo - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
95 min
"Solo" przenosi widzów w taneczną podróż przez Gdański Teatr Szekspirowski, odkrywając zakątki teatru w zupełnie nowy, zaskakujący sposób. Spektakl stanowi (dosłowną!) podróż przez przestrzenie teatru, takie jak korytarze, przedsionki, pomieszczenia dla aktorów, które zazwyczaj są niedostępne dla publiczności.

Przedstawienie jest rezultatem pracy dziewięciu choreografów oraz artystek z Guerilla Plastic Movement, które stworzą oprawę wizualną.

W "Solo" świat stanie się sceną, a sceny zamienią się w mikroświaty, gdzie aktorzy skonfrontują się z problemami i wyzwaniami współczesności, takimi jak kryzys klimatyczny, poszukiwanie tożsamości czy samotność.

Językiem tego spektaklu są opowieści wyrażone poprzez ciało. Nie spodziewajcie się linearnej narracji. "Solo" to obraz, dźwięk, światło i refleksja.

To również opowieść o relacji człowieka ze światem, naturą i przestrzenią. To unikalna podróż przez tematy i obrazy, z których wyłania się portret współczesnego człowieka.

Uwaga: spektakl wędrowny, konieczność przemieszczania się pomiędzy scenami

Twórcy:
Koncept: Panta Rei Danseteater
Choreografia: Anne Elise Holck Ekenes / Julie Drønen Ekornes / Ina Christel Johannessen / Russell Maliphant / Daniel Mariblanca / Sita Ostheimer/ Harald Beharie / Daniel Proietto
Scenografia: Guerrilla Plastic Movement
Współpraca scenograficzna - Adrianna Witbrodtt i Joanna Róg - Fundacja Horyzont Zdarzeń

Obsada/Cast:
Malika Berney - "Mother"
Natalia Dinges - "We'll never be royals"
Sindre Eriksson Vik - "Momentum"
Aurora Itland - "The Island Within"
Artur Grabarczyk - "The gardener
Torill Kolsrud - "A Million Little Pieces"
Oliver Sale - "A Knowledge of Hope"
Ellinor Ødegård Staurbakk - "Elemental Traces"
Agata Wierzchołowska - "The Wonderful Art of Denial"

Projekt jest realizowany w ramach Programu "Kultura", Działanie 2 "Poprawa dostępu do kultury i sztuki" w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 - 2021. Operatorem Programu "Kultura" jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakl jest prezentowany w ramach projektu "SZTUKA współTWORZENIA. Norweskie klimaty". Projekt realizowany dzięki wsparciu ze środków Programu "Kultura" w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

"Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej"

Panta Rei Dance Theatre (PRD) to norweski teatr tańca współczesnego z siedzibą w Oslo. Zespół został założony w 2000 roku. Od tego czasu wyprodukował szesnaście produkcji i zarządzał wieloma dużymi projektami tanecznymi. Oprócz działalności artystycznej i popularyzatorskiej, zespół prowadzi program rozwoju dla młodych, profesjonalnych talentów tanecznych. Zespół znany jest z szybkich, barwnych spektakli teatru tańca, które są dostępne dla szerokiego grona odbiorców w różnych przestrzeniach teatralnych i nieteatralnych.

Motto zespołu: Przygotuj się na poruszenie!

Panta Rei... wszystko płynie, wszystko jest w ruchu... Grecki filozof Heraklit twierdził, że "żaden człowiek nie wchodzi dwa razy do tej samej rzeki", ponieważ rzeka jest w ciągłym ruchu, ciągłej transformacji. Wizja Teatru Tańca Panta Rei opiera się na założeniu, że ludzie i społeczeństwo, w którym żyjemy, nieustannie się zmieniają i rozwijają, a także na szczerym pragnieniu poruszania i zmieniania ludzi poprzez taniec.

Wierzymy w transformacyjną moc tańca, wierzymy, że spotkania poprzez taniec sprawiają, że stajemy się pełniejszymi i bardziej refleksyjnymi istotami ludzkimi, zarówno pod względem emocjonalnym, estetycznym, jak i społecznym. Nasza wizja "Get ready to be moved!" leży u podstaw każdego naszego działania.
Panta Rei Dance Theatre

PRD ma jedną z najbardziej zróżnicowanych publiczności w Norwegii.
W 2017 roku zespół został nominowany do Norweskiej Nagrody Rozwoju Publiczności.

Guerilla Plastic Movement to grupa artystów z Norwegii walczących o wolny od plastiku ocean przy pomocy środków wizualnych, werbalnych i artystycznych, z poczuciem humoru. Poprzez swoje działania grupa chce pobudzić i informować ludzi, firmy i organizacje. Zwraca się do międzynarodowych i krajowych polityków oraz instytucji, które mają władzę i wpływ na społeczeństwo.

Guerrilla Plastic Movement chce powstrzymać nieświadome używanie plastiku w codziennym życiu.

Cały plastik powinien być poddawany recyklingowi na całym świecie. Plastik musi jak najszybciej zostać zastąpiony zrównoważonymi materiałami. Chociaż plastik jest tani w produkcji, ma krótką trwałość i szybko zamienia się w odpady. Odpady, które pozostają w oceanach i przyrodzie przez setki lat. Te plastikowe śmieci zabijają ptaki i zwierzęta oraz rujnują delikatną równowagę natury. Ich ilość wciąż rośnie.
Guerrilla Plastic Movement

Na potrzeby SOLO w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim tworzą scenografię i rekwizyty z odpadów, głównie znalezionych na plażach, poboczach dróg i w lasach Norwegii i Gdańska.

Przeczytaj także

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery