Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Solo - spektakl gościnny

monodram
kasy:
533-793-100
wystawia:
Teatr w Oknie
czas trwania:
40 min.
Solo
Samuel Beckett

Spektakl w języku słowackim.

Przekład: Juraj Šebesta

Na prośbę angielskiego aktora Davida Warrilowa o napisanie "sztuki o śmierci" Samuel Beckett stworzył specjalnie dla niego dramat Partia solowa.

To czterdziestominutowa esencja Becketta - monolog o krótkotrwałości życia i bliskości śmierci. Granicy między życiem a śmiercią, bezsensowności codziennych czynności i nieuniknionym przemijaniu. Bohater "urodził się i to go zgubiło". Solo jest przedstawieniem powracającym do najważniejszych elementów teatru: ciała, oddechu, słowa, światła i ciemności.

Peter Čižmár - aktor, współzałożyciel i spiritus movens Divadla Kontra. Laureat prestiżowych nagród w Słowacji i za granicą, m.in. nagrody słowackich krytyków DOSKY 2007, Nagrody Specjalnej Stana Radica 'Artysta Roku' na festiwalu Kremnickie Gagy 2013 (za rolę w Nienawidzę Marka Koterskiego), Głównej Nagrody Aktorskiej na Festiwalu Alabamono 2017 i nagrody Rady Miejskiej Wrocławia na festiwalu WROSTJA 2015 za rolę Makbeta, 2 Złotych Czaszek na 17. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku i Głównej Nagrody Aktorskiej na festiwalu Kopriva 2012 w Czechach za Hamleta, Głównej Nagrody Aktorskiej na festiwalu Kopriva 2010 za role w Kamieniach w kieszeniach Marie Jones, Nagrody Publiczności na festiwalu Kopriva 2014 za rolę w Kobiecie w czerni Susan Hill, a także kilku nagród słowackiego LitFondu.

Z Makbetem objechał najważniejsze międzynarodowe festiwale szekspirowskie i monodramowe. Grał m.in. w Albanii, Armenii, Czechach, Macedonii, Polsce, Turcji, na Litwie, Ukrainie i Węgrzech. Cieszący się niesłabnącym powodzeniem monodram Wódka z Rumem Conora McPhersona zagrał już ponad 300 razy.

Reżyseria: Klaudyna Rozhin

Wykonanie: Peter Čižmár

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery