• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Śniący chłopiec (1 opinia)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
czas trwania:
1 godz. 10 min. (bez przerw)
data premiery:
27 kwietnia 2019
8.1
14 ocen
Śniący chłopiec
Hanoch Levin

Tłumaczenie: Agnieszka Olek, Michał Sobelman

Spektakl dla dorosłych.
Premiera na Sali Prób

Spektakl zadaje pytania o sens i istotę dzieciństwa, zasadność procesu wychowawczego, który ma na celu zbudowanie iluzji dobrego i bezpiecznego świata, granicę poświęcenia dla kochanej osoby, a także o tajemnicze "dziecko w nas" - esencję naszego życia, czyli pozbawioną masek autentyczność. Przedstawienie czerpie z teatru plastycznego, przede wszystkim wykorzystując maski, teatru dramatycznego i teatru tańca.

"Śniący chłopiec" opowiada historię rodziny uchodźców - Matki i Chłopca - którzy uciekają z ogarniętej przemocą ojczyzny. - Levin nawiązuje do losu uciekających przed nazistami Żydów, ale mocno uniwersalizuje swoją opowieść, która może się zdarzyć w każdym czasie - i dzieje się również współcześnie - opowiada Maciej Gorczyński.

Scenografię i maski zaprojektowała Iwona Bandzarewicz, absolwentka scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zarówno ona, jak i Maciej Gorczyński współpracowali z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych "Gardzienice", rozwijając tam swoją wrażliwość teatralną. Maciej Gorczyński zagrał m.in w "Metamorfozach", "Ifigenii w A..." i "Weselu" w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego, a także wyreżyserował tam sześć spektakli, w tym trzy autorskie przedstawienia w ramach projektu "Gardzienice: Generator nadziei": ,,Hymny do Nocy" wg Novalisa, "Nowe Ateny" na podstawie pierwszej polskiej encyklopedii ks. B. Chmielowskiego i "Listy do Mileny" Franza Kafki. Muzykę do spektaklu komponuje dobrze znany w Trójmieście gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny Piotr Pawlak, współtwórca sukcesów miedzy innymi zespołów Bielizna, Kury i Łoskot.

Adaptacja i reżyseria: Maciej Gorczyński
Scenografia, projekcje wideo: Iwona Bandzarewicz
Muzyka: Piotr Pawlak
Konstrukcja instrumentów muzycznych: Piotr Pawlak, Romuald Wicza-Pokojski

Aktorzy: Jakub Ehrlich, Jacek Majok, Sabina Romańczak, Jadwiga Sankowska, Piotr Srebrowski, Katarzyna Ustowska, Krystian Wieczyński

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie (1)

  • Śniący chlopiec - premiera (opinia sprzed 4 lat)

    Taki odnośnik jest na stronie głównej. Na tej dodatkowo, że spektakl dla dorosłych. Co na to premier?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery