stat
Impreza już się odbyła

Smoleńsk. Straciliśmy bohaterów drogi do wolności (1 opinia)

Nikt z pasażerów nie przeżył tej katastrofy. 10 kwietnia 2010 roku, o godzinie 8.41 czasu polskiego, pod Smoleńskiem rozbił się polski samolot Tu-154 z 96 osobami na pokładzie, w tym prezydentem RP Lechem Kaczyńskim z małżonką, ostatnim prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, wicemarszałkami Sejmu i Senatu, rzecznikiem praw obywatelskich, szefami wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Polska delegacja zmierzała na uroczystości upamiętniające 70 rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach w Katyniu. Pamiętamy!

W 10 rocznicę tragedii Europejskie Centrum Solidarności zaprasza do obejrzenia wirtualnej wystawy SMOLEŃSK. STRACILIŚMY BOHATERÓW DROGI DO WOLNOŚCI. Prezentujemy sylwetki bohaterów wystawy stałej ECS, którzy stracili życie w katastrofie pod Smoleńskiem.

WYSTAWA ONLINE


Oprócz postaci najsilniej kojarzonych z Solidarnością, jak Anna Walentynowicz, Lech Kaczyński, czy Arkadiusz Rybicki, wspominamy też np. Grażynę Gęsicką, która w czasie stanu wojennego prowadziła w podziemiu akcje oświatowe i współpracowała z Komitetem Helsińskim i Janusza Krupskiego, drukarza i wydawcę, szykanowanego przez funkcjonariuszy SB. Specjalna tablica wystawy prezentuje wszystkie ofiary katastrofy.

Wystawę planowaliśmy prezentować w ogrodzie zimowym ECS. Sytuacja zagrożenia epidemicznego i zamknięcie budynku ECS, spowodowała zaprezentowanie jej w ramach akcji #ECSONLINE - udostępniania nowych i przypominania archiwalnych materiałów ECS / ecs.gda.pl/ecsonline. Wystawa dostępna jest w polskiej i angielskiej wersji językowej.


REALIZACJA WYSTAWY


zespół ECS | Monika Krzencessa-Ropiak, Agnieszka Bacławska-Kornacka, Arkadiusz Bilecki, Konrad Knoch, Maciej Hasse

projekt graficzny | Mirosław Miłogrodzki
tekst i redakcja | Katarzyna Żelazek
korekta polska | Mirosław Wójcik
tłumaczenie angielskie | Dorota Górak-Łuba
korekta angielska | Piotr Łuba

Opinie (1) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Na podstawie jakiej książki nakręcono film, w którym w głównych rolach wystąpili Magdalena Cielecka i Paweł Deląg?