• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Smaki Muzyki - Puhovsky

Puhovsky - w Delcie Bluesa - koncert i opowieści z podróży. W ramach cyklu Smaki Muzyki przeniesiemy się w muzyczną podróż w Delcie Bluesa. Puhovsky nad Missisipi to wydarzenie, podczas którego usłyszymy muzykę, zobaczymy zdjęcia i usłyszymy opowieści z podróży do USA. Kilka lat temu PUHOVSKY koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street, przemierzał też Deltę Mississippi - od Memphis po Nowy Orlean. Podczas swojej kompozytorskiej podróży poprzez krainy mistrzów bluesa tworzył nowe pieśni na kolejny solowy album. Szukając śladów takich legend jak Charley Patton, Son House czy samego Roberta Johnsona, odwiedził m.in. Clarksdale, Lula, Tunica, Friars Point, Vicksburg czy Hazelhurst, rodzinną miejscowość wspomnianego Roberta Johnsona.

maj 22

środa, godz. 19:00

bilety 159 - 249 zł
przedsprzedaż 170 - 270 zł
Kup bilet
maj 25

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 39 zł
przedsprzedaż 29 zł
Kup bilet
Więcej o artystce na stronie internetowej

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w kasie w dniu wydarzenia.

Kup bilet www.bilety24.pl

Dołącz na FacebookuCała ta wyprawa przyniosła inspirację, której szukał. Z tych wszystkich magicznych miejsc, które odwiedził przywiózł również setki zdjęć własnego autorstwa i Jakuba Bednarka, młodego, utalentowanego fotografika, który z nim podróżował. Wybrane zdjęcia można obejrzeć na slide-show towarzyszącym koncertowi.Prawie każda fotografia jest powiązana z jakąś historią lub anegdotą. Jak choćby tą, kiedy w miejscowości Lula PUHOVSKY wypytywał grupkę, raczących się trunkiem ukrytym pod zasłoną papierowych torebek lokalsów o Son Housea i Charliego Pattona wybitnych artystów, którzy byli związani z tą miejscowością. Ci nie mieli pojęcia o kim mowa...
Byli przekonani, że chodzi o jakichś współczesnych mieszkańców Lula Więcej historii będzie można usłyszeć na koncercie.PUHOVSKY obszernie opowiada o Delcie, przybliżając charakter, znaczenie poszczególnych miejsc, w których zrodził się i pulsował przed laty rdzenny blues. Połączenie opowieści z fotografiami i muzyką (zarówno autorskimi utworami oraz interpretacjami klasycznych bluesowych pieśni) chociaż na chwilę zabiera publiczność w podróż do Delty.
To muzyczne & krajoznawcze zdarzenie ukazuje Deltę Mississippi z perspektywy leniwej, sennej włóczęgi przez kolebkę bluesa.PUHOVSKY (znany też jako Romek Puchowski) wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent, gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej, basowej, Dj. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to alternatywa, Delta blues, indie folk,. Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów. Gitarzysta roku w plebiscycie Blues Top 2018. Kompozycje autorstwa PUHOVSKYego odnoszą sukcesy na międzynarodowych konkursach songwriterskich w USA, International Songwriting Competition' 2015 - BIG BAD BROTHER, Unsigned Only Music Competition' 2023 - LIKES (skomponowana podczas podróży przez Deltę Mississippi). Jego dyskografia liczy siedem pozycji, najnowszy album Żywioły lasu ukazał się w czerwcu 2022.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Bilet ulgowy
  40 zł
 • Kontakt
  515-394-696
 • Przedsprzedaż
  30 zł
przedsprzedaż 30 zł - bilety24.pl

Opinie

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?