• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Smaki Gdańska. Spotkanie z autorkami historycznej książki kulinarnej Aleksandrą Kucharską i Kata

W spotkaniu prowadzonym przez Michała Ślubowskiego (Gedanarium), wezmą udział autorki publikacji "Smaki Gdańska": Aleksandra Kucharska i Katarzyna Fiszer.


Wskazanie jak gotować, piec i marynować na smaczny sposób zgodnie ze sprawdzonymi przepisami dzięki pięćdziesięcioletniemu doświadczeniu...
- tak brzmiał podtytuł legendarnej "Gdańskiej książki kulinarnej" Marie Rosnack, wydanej po raz pierwszy w 1858 roku. Autorka wykreowała wówczas wiele scenariuszy na każdą okazję: zarówno na wystawne przyjęcia, jak i na czas wstrzemięźliwości i postu, czy leczenia i rekonwalescencji.

Po ponad 160 latach dwie pasjonatki gotowania Katarzyna Fiszer i Aleksandra Kucharska powróciły do przepisów Rosnack, przygotowując książkę Smaki Gdańska, inspirowaną przepisami swojej poprzedniczki.

Publikacja "Smaki Gdańska" powstała w wyniku połączenia zamiłowania do jedzenia, historii i piękna. Z pasji obydwu autorek do odtwarzania potraw z dawnych przepisów jak i uwieczniania ich w kadrach nawiązujących do dawnych obrazów. Tak narodziła się koncepcja rekonstrukcji wybranych receptur i ich fotograficznego zapisu w formie martwych natur. A wszystko to z chęci przybliżenia dawnej kuchni w przystępnej i zrozumiałej dla współczesnego odbiorcy formie.

Smacznego!

Sponsorzy i partnerzy książki: Międzynarodowe Targi Gdańskie, Muzeum Gdańska, Urząd Miasta Gdańska.

Biogramy:

Katarzyna Fiszer
fotograf i stylistka, założycielka firmy Food&Light. Specjalizuje się w fotografii produktowej i kulinarnej, uczy fotografii reklamowej.

Aleksandra Kucharska
muzealniczka pracująca w Muzeum Morskim, rekonstruktorka historyczna w grupie Garnizon Gdańsk, kucharka-amatorka, pasjonatka dawnej kuchni.

Michał Ślubowski historyk, przewodnik, twórca inicjatywy Gedanarium, poświęconej historii Gdańska i życiu jego mieszkańców.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki musical nigdy nie był wystawiony w Teatrze Muzycznym w Gdyni?