stat
Impreza już się odbyła

Słuchowisko grająca książka - warsztaty

Wydarzenie w ramach

Słuchowisko Grająca książka - Warsztaty Kids in Sopot / Sopot Jazz Festiwal 2019 - finał programu edukacyjnego.

Prowadzący: Joanna Bronisławska
Lokalizacja: Teatr na Plaży, 16:00

GRAJĄCA KSIĄŻKA - słuchowisko na żywo na podstawie książki Marianny Oklejak "No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk" wydawnictwo Egmont 2019

Marianna Oklejak powraca z kolejną książką autorską. Tym razem na warsztat bierze muzykę i wraz z trojgiem stworzonych przez siebie bohaterów zabiera nas w bajecznie kolorową, pełną ciekawostek i dźwięków podróż w przeszłość - dalszą i bliższą, od Little Richarda do Bjӧrk.

Co się stanie, gdy zostawicie w domu samym sobie Psa, Fretkę i Małego króliczka? Będzie awantura. Prawdziwa muzyczna draka. Pies i Fretka to otrzaskani melomani i didżeje, którzy próbują wyrobić muzyczne ucho królika. Futrzaki wskakują do gramofonu i razem z czytelnikami wyruszają w szaloną podróż przez pokręcone dzieje muzyki rozrywkowej. Trójka zwierzaków przemieszcza się głównie pomiędzy USA a Anglią, czyli miejscami, gdzie rodziły się najjaśniejsze gwiazdy i najbardziej znane dźwięki XX i XXI wieku.  

W rolę trzech zwierzaków -  bohaterów książki wcieli się, lub raczej przechwyci i przefiltruje przez siebie trójka artystów: aktorka Teatru Wybrzeże, szefowa prężnie działającej w Sopocie Fundacji Teatru BOTO -  Sylwia Góra-Weber oraz muzycy, performerzy: Joanna Bronisławska i Wojciech Kucharczyk znani między innymi z duetu MOŁR DRAMMAZ.

Na scenie nie spotykają się po raz pierwszy. Łączy ich sposób w jaki myślą o sztuce: brak ograniczeń, szaleństwo i pasja. Zainspirowani książką Marianny Oklejak, która zadba o wizualną stronę niedzielnego spotkania, przeprowadzą nas przez bardzo im bliski wycinek historii muzyki.
Zapraszamy na premierę, specjalnie przygotowaną na Sopot Jazz Festiwal. To przygoda dla wszystkich zainteresowanych muzyką - od 5 do 110 lat.

Widownia nie będzie siedzieć bezczynnie. Każdy powinien spróbować tworzyć muzykę, a nuż coś z tego będzie. Coś zadźwięczy, coś zatrybi, coś zagra!

Wstęp bezpłatny
NO TO GRAMY!
Zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Pierwszą polską nazwą Muzeum Narodowego w Gdańsku było: