stat
Impreza już się odbyła

Słuchowisko grająca książka - warsztaty

Wydarzenie w ramach

Słuchowisko Grająca książka - Warsztaty Kids in Sopot / Sopot Jazz Festiwal 2019 - finał programu edukacyjnego.

Prowadzący: Joanna Bronisławska
Lokalizacja: Teatr na Plaży, 16:00

GRAJĄCA KSIĄŻKA - słuchowisko na żywo na podstawie książki Marianny Oklejak "No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk" wydawnictwo Egmont 2019

Marianna Oklejak powraca z kolejną książką autorską. Tym razem na warsztat bierze muzykę i wraz z trojgiem stworzonych przez siebie bohaterów zabiera nas w bajecznie kolorową, pełną ciekawostek i dźwięków podróż w przeszłość - dalszą i bliższą, od Little Richarda do Bjӧrk.

Co się stanie, gdy zostawicie w domu samym sobie Psa, Fretkę i Małego króliczka? Będzie awantura. Prawdziwa muzyczna draka. Pies i Fretka to otrzaskani melomani i didżeje, którzy próbują wyrobić muzyczne ucho królika. Futrzaki wskakują do gramofonu i razem z czytelnikami wyruszają w szaloną podróż przez pokręcone dzieje muzyki rozrywkowej. Trójka zwierzaków przemieszcza się głównie pomiędzy USA a Anglią, czyli miejscami, gdzie rodziły się najjaśniejsze gwiazdy i najbardziej znane dźwięki XX i XXI wieku.  

W rolę trzech zwierzaków -  bohaterów książki wcieli się, lub raczej przechwyci i przefiltruje przez siebie trójka artystów: aktorka Teatru Wybrzeże, szefowa prężnie działającej w Sopocie Fundacji Teatru BOTO -  Sylwia Góra-Weber oraz muzycy, performerzy: Joanna Bronisławska i Wojciech Kucharczyk znani między innymi z duetu MOŁR DRAMMAZ.

Na scenie nie spotykają się po raz pierwszy. Łączy ich sposób w jaki myślą o sztuce: brak ograniczeń, szaleństwo i pasja. Zainspirowani książką Marianny Oklejak, która zadba o wizualną stronę niedzielnego spotkania, przeprowadzą nas przez bardzo im bliski wycinek historii muzyki.
Zapraszamy na premierę, specjalnie przygotowaną na Sopot Jazz Festiwal. To przygoda dla wszystkich zainteresowanych muzyką - od 5 do 110 lat.

Widownia nie będzie siedzieć bezczynnie. Każdy powinien spróbować tworzyć muzykę, a nuż coś z tego będzie. Coś zadźwięczy, coś zatrybi, coś zagra!

Wstęp bezpłatny
NO TO GRAMY!
Zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Fragment wiersza którego z polskich poetów znajduje się na Pomniku Poległych Stoczniowców?

 

Najczęściej czytane