stat
Impreza już się odbyła

Słuchowisko: Wojna Światów 2050

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Na ucho" pod redakcją Małgorzaty Żerwe - prezentację słuchowisk i audycji radiowych.

"Wojna Światów 2050"- David Zane Mairowitz/ Małgorzata Żerwe / Dominic Muldowney, realizacja: Andrzej Brzoska.

Słuchowisko z pogranicza science fiction, dokumentu (z udziałem amerykańskiego prognosty George'a Friedman'a) oraz literatury- narracja autorska i fragmenty eseju Stanisława Lema. Główna rola narratorki- Danuta Stenka. Nagroda za muzykę na festiwalu Dwa Teatry 2018.

Goście wieczoru - autorzy David Zane Mairowitz i Małgorzata Żerwe.

Małgorzata Żerwe, publicystka i dokumentalistka radiowa, autorka reportaży i słuchowisk, moderatorka spotkań i dyskusji, artystka wizualna, kuratorka wystaw. Przez ponad 20 lat związana z Polskim Radiem, obecnie freelancerka. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród za reportaże radiowe o szerokim spektrum tematycznym.

David Zane Mairowitz, pisarz, autor słuchowisk i dramatów scenicznych, reżyser i tłumacz. Opublikował liczne książki zarówno z dziedziny literatury pięknej jak i dokumentu. Jego sztuki dramatyczne wystawiane były w Wielkiej Brytanii, Francji i USA. Dla radia wykonał ponad 200 produkcji w 25 krajach. Laureat licznych nagród, w tym tych najważniejszych: Prix Futura, Prix Ostankino, Prix Italia, Sony Prize (Gold), Prix Marulic Prix Europa.

Spotkanie po prezentacji słuchowiska poprowadzi Joanna Cichocka-Gula.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który z dyrektorów Teatru Muzycznego w Gdyni wprowadził do jego repertuaru musicale broadwayowskie?