• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Słowiańska gimnastyka dla kobiet (1 opinia)

Zapraszamy na promocję książki Anny Wrzesińskiej.

Anna Wrzesińska - lektorka i tłumaczka języka rosyjskiego, założycielka szkoły językowej i wydawnictwa "Rosjanka". Autorka podręczników do nauki języka rosyjskiego "Od A do Ja", twórczyni bloga o wiedzy słowiańskiej "Słowianka w wielkim  mieście", instruktorka gimnastyki słowiańskiej, podróżniczka.

"Nigdy bym nie przypuszczała, że zamiłowanie do języka rosyjskiego  otworzy mi możliwość dotarcia do niesamowitej wiedzy, która zmieni nie  tylko moje życie, ale też życie wielu ludzi, z którymi będę się nią  dzieliła. Motywowana chęcią odnalezienia sensu w trudnej sytuacji życiowej, w której się znalazłam, przez kilka lat zgłębiałam tajniki  wiedzy wedyjskiej i słowiańskiej, podróżowałam po osadach siedlisk  rodowych Rosji i Białorusi, poznając wspaniałych ludzi i zdobywając  wiedzę o pradawnych praktykach służących uzdrowieniu siebie i swojego rodu. [...] To bardzo inspirujące i radosne!"

Kilka słów o książce:
"Słowiańska gimnastyka dla kobiet" to 27 ćwiczeń odnalezionych, zebranych i usystematyzowanych na ziemiach białoruskich.  Gimnastyka przeznaczona jest tylko dla kobiet i przekazywana była z pokolenia na pokolenie, pomagając kobietom zachować zdrowie, czuć swoje prawdziwe  pragnienia, słyszeć i rozumieć głos intuicji. Gimnastykę można traktować jako proste i efektywne ćwiczenia fizyczne, a można podejść do niej jako do praktyki wspomagającej rozwój osobisty i duchowy. 

Na spotkaniu opowiem o moich podróżach, o historii powstania książki i o tym, jak gimnastyka zmieniła życie moje oraz innych kobiet. Będzie też trochę o horoskopie słowiańskim i o tym, w jaki sposób na jego podstawie wylicza się indywidualny zestaw ćwiczeń dla każdej kobiety. Pokażę też kilka ćwiczeń i zaproszę chętne kobiety do poćwiczenia razem ze mną.

Opinie (1)

  • Nieudana próba przekształcenia gimnastyki w ezoterykę

    Niestety, autor książki występuje jako propagandzista mitów i fantazji rosyjskich Rodnowców i ezoteryków na poziomie Ksenii Silajewej (Ukraina-Rosja). Książka nie jest studium początków białoruskiej gimnastyki, nie wykorzystuje się w niej artykułów polskich, białoruskich czy rosyjskich etnografów. Książka udaje przegląd nurtów w gimnastyce z opisem podejścia różnych instruktorów. Autor nie przeprowadził jednak ani jednego wywiadu z instruktorami z Białorusi, ani z samym Giennadijem Adamowiczem. Brakuje części zawierającej obiektywny opis gimnastyki z punktu widzenia fizjoterapeutów i specjalistów wychowania fizycznego. Wynika to zapewne z faktu, że autorka prowadzi gimnastykę według wskazówek Silajewej. Silaeva radykalnie zmieniła ćwiczenia, czyniąc z praktyki fizycznej dodatek do swoich ezoterycznych fikcji, które nie mają żadnego związku z etnografią i folklorem. W książce zabrakło krytycznego podejścia do doboru materiału.
    Wskazane jest zasięgnięcie opinii na temat gimnastyki u specjalistów z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Uniwersytetu w Olsztynie.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Na którym rondzie w Sopocie stanęła rzeźba Echo?