stat
Impreza odwołana

Słowiańska Jesień na Górze Gradowej

W najbliższą sobotę, 3 października zapraszamy na wydarzenie pt. Słowiańska Jesień. Organizator spotkania Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, zaprasza na wydarzenie wszystkich mieszkańców i wszystkie mieszkanki Gdańska w szczególności imigrantów i imigrantów pochodzących z Ukrainy, Białorusi i Rosji.

w każdy piątek (do 31.12), godz. 17:00

bilety 289 zł

w każdą niedzielę (do 27.12), godz. 13:00 - 14:30

Gdańsk,
bilety 25 zł
ulgowy 20 zł
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00 i zakończy około 20:00 potańcówką w klimacie słowiańskim.

Elżbieta Rutkowska: - Do udziału w wydarzeniu zaprosiłyśmy wyjątkowe kobiety z Gdańska i nie tylko. Spacer zielarsko-literacki po Górze Gradowej poprowadzi znana gdańska pisarka Barbara Piórkowska, zajęcia z gimnastyki słowiańskiej dla kobiet doświadczona instruktorka Gaya Bożek, z kolei warsztaty z pieśni słowiańskich absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku Joanna Chęcińska. Do tego wegetariański, wielokulturowy posiłek przygotują dla nas członkinie Fundacji Kobiety Wędrowne. Specjalnie na to wydarzenie do Gdańska przyjedzie również Wiktoria Korzeniewskie, autorka bloga SlavicBook.pl, z którą porozmawiamy o książkach podejmujących motywy słowiańskie.

Przy sprzyjającej pogodzie wydarzenie odbędzie się na terenach zielonych przy głównym budynku centrum nauki Hevelianum. W razie deszczu spotkania zostaną przeniesione do wewnątrz.

PROGRAM WYDARZENIA:

13:00 / CZYTELNIA
Z książkami w języku polskim, ukraińskim, białoruskim i rosyjskim.
Organizator zachęca do przyniesienia swoich książek i podzielenia się nimi w ramach bookcrossingu.

13:00 / GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA DLA KOBIET
Prowadzenie: Gaya Bożek
Ćwiczenia gimnastyczne nawiązujące do idei czerpania z sił natury. Odpowiednie dla kobiet w różnym wieku. Liczba miejsc ograniczona.

13:00 / SPACER ZIELARSKO-LITERACKI
Prowadzenie: Barbara Piórkowska
Organizator zaprasza na spacer do parku w poszukiwaniu drzew, krzewów, kwiatów i ziół, które mają nie tylko swoje walory zdrowotne i kulinarne, ale doczekały się też opisów w dziełach literackich.

15:00 / KUCHNIA WIELOKULTUROWA
Przygotowanie: członkinie Fundacji Kobiety Wędrowne
Będziecie mogli/ły nie tylko spróbować wegetariańskiej, wielokulturowej kuchni, ale też wymienić się przepisami kulinarnymi.

15:30 / ZIARNA SPÓJNOŚCI SPOŁECZNEJ
Dzięki uprzejmości Wydziałowi Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku otrzymacie nasiona, które na wiosnę posadzicie tworząc najpiękniejszą łąkę kwietną w Gdańsku.

16:00 / SŁOWIAŃSKOŚĆ W KSIĄŻKACH
Spotkanie z Wiktorią Korzeniewską, filolożką, literaturoznawczynią, autorką bloga SlavicBook.pl poświęcone literaturze podejmującej wątki słowiańskie.

16:00 / WARSZTATY PIEŚNI SŁOWIAŃSKICH
prowadzenie: Joanna Chęcińska
Warsztaty ze śpiewu białego będącego ważną częścią kultury dawnych Słowian. Organizator zaprasza zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Liczba miejsc ograniczona.

18:00 / POTAŃCÓWKA
Wspólna zabawa przy piosenkach polskich, ukraińskich, rosyjskich, białoruskich i nie tylko.


Organizatorem spotkania jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście we współpracy z Hevelianum oraz Fundacją Kobiety Wędrowne. Spotkanie jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańska oraz wpisane w cykl Łączy nas Gdańsk. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie na język rosyjski.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najstarszy teatr w Trójmieście to...?

 

Najczęściej czytane