• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Słowem przez Bałtyk, czyli spotkanie wokół książki Skandynawia na czterech kółkach

Porozmawiamy o podróżach do krajów nordyckich. O ułatwieniach lub trudnościach napotkanych w czasie wycieczek. O tym gdzie i warto wybrać się z dziećmi oraz o ogólnych wrażeniach z podróży.

wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
Skandynawia to niezwykła dziewicza przyroda, urocze miasteczka i ciekawe stolice. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: muzea, nadmorskie kurorty, połowy ryb, tysiące kilometrów tras rowerowych, stoki narciarskie i wiele innych atrakcji.

Szwecja kusi różnorodnością: licznymi zatokami o skalistych zboczach i wybrzeżach szkierowych oraz oryginalnym designem nadmorskich miasteczek. Norwegia słynie z górzystych terenów, pokrytych śniegiem szczytów i oszałamiających fiordów, a także z niezwykle gościnnych mieszkańców. Finlandia to połączenie dzikiego piękna, ciekawej architektury oraz lokalnych tradycji kulinarnych. Dania natomiast to idealne miejsce na wakacje, szczególnie ze względu na słynne plaże z kąpieliskami.

Przewodnik zawiera:
+ 17 autorskich tras po Szwecji, Norwegii, Finlandii i Danii
+ katalog kempingów w każdym z opisywanych krajów,
+ szczegółowe mapy z przebiegiem tras

Paulina Górszczak  absolwentka skandynawistyki oraz turystyki i rekreacji. Uzależniona od podróży na Północ, od kawy i od skandynawskich kryminałów. Autorka bloga Marchewkowa Skandynawia, na którym publikuje recenzje książek, porady podróżnicze, a także relacje z wyjazdów do Szwecji, Norwegii, Danii oraz Finlandii.

Opinie

Sprawdź się

W jakiej dzielnicy Gdyni znajdowało się kino Fala?

 

Najczęściej czytane