stat
Wydarzenie już się odbyło

Słowacki. Wychodzenie z szafy - spotkanie z Martą Justyną Nowicką

Juliusz Słowacki nigdy się nie ożenił, nic nie wiadomo o jego dzieciach. Kobiety w jego życiu to raczej siostry niż kochanki. A mężczyźni? Związki poety z innymi artystami są pełne namiętności; to relacje z nimi kształtują jego życie. Listy Słowackiego do Krasińskiego płoną żywym ogniem, tymczasem w korespondencji do matki poeta pracowicie udaje idealnego syna, heteryka. Czy w historii polskiej literatury znajdzie się miejsce dla queerowego dandysa, którego portret Marta Nowicka odmalowuje w swojej książce?

w każdy czwartek (do 17.11), godz. 18:00

Wstęp wolny
Marta Justyna Nowicka - doktora nauk humanistycznych Uniwersytetu Gdańskiego w zakresie literaturoznawstwa, specjalność: literatura polska. Jest autorką kilkunastu artykułów naukowych. Kocha polski język i stara się zarażać swoją pasją do pięknych, dziwnych i brzydkich słów oraz porywającej literatury. Brała udział w takich inicjatywach jak: Studia na Horyzoncie, Lekcje bez klucza, Trójmiejska Kawiarnia Naukowa czy Doktowykłady. Współtworzyła projekt Rebelatorium warsztaty
z tworzenia gier planszowych. Od 2012 roku prowadzi kursy i zajęcia z języka polskiego jako języka obcego. Ma kotkę, która uwielbia leżeć na jej tekstach
o Słowackim.

Hanna Łozowska kuratorka wydarzeń literackich, dziennikarka, doktorantka literaturoznawstwa, studentka Polskiej Szkoły Reportażu. Na co dzień zajmuje się programami literackimi w Biurze Prezydenta ds. Kultury w Gdańsku. Związana z Agencją autorską Opowieści, dla której m.in. prowadzi spotkania autorskie. Publikowała w zeszytach Solidarność Codziennie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, magazynie Liberté, mediach popkulturalnych i regionalnych. W pracy naukowej koncentruje się na najnowszym polskim reportażu literackim, a także procesach komunikacyjnych w mediach społecznościowych. Czyta literaturę faktu, prozę, poezję i powieść graficzną. Prowadzi bloga Halo, książki. Entuzjastka równości.

Organizatorka: Krytyka Polityczna Świetlica w Trójmieście
Współpraca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Informacja o biletach

Na spotkanie obowiązują zapisy: https://forms.gle/MGvEAT9ui8YgBNUr9

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile placówek liczy Muzeum Narodowe w Gdańsku?