stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Slot Pomorze (14 opinii)

W obliczu rozluźniających się więzi społecznych i pogoni za dobrami materialnymi warto postawić na spotkania, rozmowy i integrację. Dlatego 9 września w gdyńskim Parku Kolibki odbędzie się czwarta już edycja festiwalu SLOT Pomorze. Wyróżnia się ideą i atmosferą. Ten jednodniowy minifestiwal został stworzony po to, żeby nigdzie się nie spiesząc, pobyć razem i doświadczyć czegoś nowego.

lut 25-27

piątek - niedziela, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 60 zł
przedsprzedaż 50 zł
kwi 9

sobota, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 79 zł
Kup bilet
W tym roku festiwal SLOT Pomorze oparty został na czterech głównych filarach. Są to: Warsztaty, Kino, Koncert oraz Spotkania. Wszystkie punkty mimo że odmienne oscylują według głównego tematu SZTUKA ŻYCIA. Wydarzenie staje się pretekstem do spotkania z ludźmi, których nie spotkalibyśmy w innych okolicznościach. To okazja do rozmów, które inspirują, do spojrzenia z nowej perspektywy na siebie i na innych.

1. WARSZTATY

Warsztaty Instagramowe "#SlotPomorze2017 - Festiwal w obiektywie telefonu" skupią się na możliwościach, jakie daje Instagram oraz inne ciekawe aplikacje w robieniu amatorskich fotografii dnia codziennego. Brushlettering, prowadzony przez Irminę Wolniak to doskonała okazja, by nauczyć się tej pięknej, ozdobnej techniki pisania, natomiast na warsztatach z Myślografii z Agatą Baj będzie okazja do nauczenia się jak organizować swoje własne idee przy pomocy myślenia wizualnego.

Po raz kolejny w ramach SLOT Pomorze pojawią się warsztaty kreatywnego pisania Loesje uczące jak konstruować wypowiedzi, które promują wolność, pobudzają do aktywności społecznej, kreatywności i krytycznego podejścia do rzeczywistości. Rozszerzając współpracę z Biblioteką Miejską w Gdyni, zostaną zrealizowane warsztaty popularyzujące czytanie książek, a warsztaty artystyczne powstaną we współpracy z Laboratorium Innowacji Społecznych.

Kolektyw Twórczy MAMYWENE - Szyjemy! będzie okazją do stworzenia własnego eko breloka czy zaswieszki. Poza tym będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach stemplowana toreb płóciennych i koszulek. Na uczestników SLOT Pomorze czekają również warsztaty i pokaz cheerleaders z zespołem Galaxy junior oraz spotkanie w Przystań Cafe, na którym poruszane będą alternatywne do ekspresu ciśnieniowego metody parzenia kawy.

2. KINO
W tegorocznym repertuarze prezentowane będą filmy z Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz zrealizowane podczas warsztatów filmowych w Gimnazjum nr 11 w Gdyni.

Filmy, które widzowie będą mieli okazję zobaczyć to: Dzień Babci Miłosza Sakowskiego, Rewolucja Macieja Śliwińskiego oraz Domek z kart Weroniki Balany. Filmy te młodych ludziach w obliczu współczesności, stojących przed trudnymi wyborami i poszukujących własnej drogi. Jest to doskonała okazja do refleksji nad wchodzącym w dorosłość pokoleniem, które ma budować naszą przyszłość.

3. KONCERT
Zaczęło się od wspólnych jamów pod nazwą Pray Session organizowanych przez projekt 12 kamieni. Wspólny feeling i niepowtarzalny klimat jaki panował na tamtych spotkaniach zaowocował coraz częstszymi próbami i komponowaniem własnych utworów. Tak przy projekcie 12 kamieni powstał band. Muzycy wchodzący w skład zespołu to młode pokolenie trójmiejskiej sceny muzycznej. Ich brzmienie to mieszanka funky, soul i pop. Do swoich inspiracji zaliczają między innymi: Poluzjantów, Snarky Puppy czy Jacka Garratta. Choć jak sami stwierdzają "pewnie nikt tego nie słyszy...".

4. SPOTKANIA
Uczestnicy poprzednich edycji festiwalu zwracali uwagę na to, że SLOT był dla nich miejscem, w którym mogli porozmawiać, często na trudne tematy, z obcymi osobami, które dzięki przyjaznej atmosferze stawały się im bliskie. Pragniemy nadal działać w tym duchu. Festiwal ma być przede wszystkim okazją do zatrzymania się w ciągłym biegu, w którym wszyscy, chcąc nie chcąc, uczestniczymy oraz do wymiany myśli i doświadczeń.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Włodek Markowicz - youtuber, kiedyś część duetu Lekko Stronniczy, obecnie twórca najpopularniejszych wideo w polskiej sieci na najbardziej ludzkie tematy, od gry na pianinie po wiarę. Porozmawiamy z nim o życiu w opozycji do mainstreamu.

Spotkamy się również w Strefie 12 kamieni i zastanowimy się nad przekuwaniem swoich umiejętności w dobro. W Strefie podróżnika odbywać się będą pokazy slajdów oraz panele dyskusyjne na temat krajów dalekiego wschodu. Gościem specjalnym będzie Sylwester Palimąka z Royal Photographers, który opowie o pomocy jaką niesie Chrześcijańska Inicjatywa dla Indii.

Stawiając na integrację, także tę międzypokoleniową, organizatorzy tworzą program w taki sposób, aby w festiwalu mogły wziąć udział całe rodziny i przedstawiciele wszystkich grup wiekowych od dzieci poprzez młodzież po seniorów.

Impreza jest organizowana pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni, Wojciecha Szczurka oraz dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni. Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Radio ESKA, portal trojmiasto.pl, portal pitupitu.pl. Partnerami medialnymi są także Perspektywy Kultury oraz Together Magazyn.

Festiwal odbywa się w gdyńskim Parku Kolibki, al. Zwycięstwa 291 w godzinach 12:00 - 20:00.

Cały program Festiwalu na stronie www.slotpomorze.pl
Jesteśmy także na Facebooku (https://www.facebook.com/SlotPomorze/?fref=ts) i Instagramie.SLOT Pomorze zaprasza wolontariuszy!

9 września w gdyńskim Parku Kolibki odbędzie się czwarta edycja festiwalu SLOT Pomorze. Ten jednodniowy festiwal został stworzony po to, żeby nigdzie się nie spiesząc, pobyć razem i doświadczyć czegoś nowego.

SLOT Pomorze stawia na spotkania, rozmowy, integrację. Wyróżnia się ideą i atmosferą. W programie znalazło się aż dziesięć rodzajów warsztatów, filmy, muzyka i przede wszystkim spotkanie. Będziemy wymieniać się energią, kreatywnością, doświadczeniami. Porozmawiamy o życiu i sztuce. Bo sztuka upiększa i wzbogaca życie. A pięknie żyć to nie lada sztuka!

Program tegorocznej edycji festiwalu opiera się na czterech filarach - Warsztaty, Kino, Koncert oraz Spotkanie. Więcej informacji na naszej stronie www.slotpomorze.pl

SLOT Pomorze nie mógłby zaistnieć bez wolontariuszy. Wolontariat przywraca wiarę w ludzką serdeczność i daje poczucie więzi z innymi. Bezinteresowne zaangażowanie w działania na rzecz innych może wzbogacić bardziej niż pieniądze. Wolontariat uczy odpowiedzialności, współpracy w grupie, pozwala zdobyć cenne doświadczenie i kontakty. Bądź częścią Festiwalu - zostań wolontariuszem!

Jak zostać wolontariuszem?
1. Wejdź na stronę www.slotpomorze.pl
2. Wypełnij formularz dotyczący wolontariatu
3. Wyślij go na adres wolontariat@slotpomorze.pl

Festiwal SLOT Pomorze organizowany jest pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni, Wojciecha Szczurka oraz dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni. Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Radio ESKA, portal trojmiasto.pl, portal pitupitu.pl. Partnerami medialnymi są także Perspektywy Kultury oraz Together Magazyn.

Opinie (14)

 • Wspólny feeling I powstaje band...

  Podejrzewam, że tekst powstał w dużym stopniu na zasadzie "kopiuj-wklej" informacji od organizatorów, ale nie zmienia to jego okropnego brzmienia

  • 10 0

 • festiwal chrześcijański... (4)

  ...jeśli się nie mylę, to organizowany w wielkiej mierze m.in. przez środowiska protestanckie. niestety - bardzo trudno dotrzeć do tych informacji, są ukrywane. a skoro są ukrywane, to można oczekiwać indoktrynacji.

  • 10 4

  • a kto nie indoktrynuje?

   Tylko Sopot chyba i Opole

   • 1 3

  • SLOT - Chrześcijański Festiwal

   Byłem w tym roku na Dużym SLOCie pod Wrocławiem . Bardzo fajna impreza, co do środowisk ją organizujących, to z całą pewnością chrześcijańskie , także protestanckie. Polecam artykuł w Tygodniku Powszechnym na temat SLOTU. Jednym z gości na tymże SLOCie był ksiądz Boniecki - mówił o potrzebie dialogu, tym co do tego dialogu jest potrzebne itd. Strach przed "indoktrynacją" na pewno w tym nie pomaga ;-(

   • 2 4

  • Tak jest organizowany przez chrześcijan, ale co z tego

   Sam byłem wiele razy na Slotach i mimo że jestem ateistą, czułem się tam świetnie. Zero indoktrynacji. Super atmosfera.

   • 2 4

  • racja

   .

   • 0 1

 • Uważajcie! (1)

  Ci ludzie z 12k nieźle odlecieli.
  I zgadzam się z opinią powyżej - powinno być mocno podkreślone, że to jest wydarzenie religijne!!!

  • 12 2

  • Tak, piszą pod czyim patronatem jest impreza, ale kto ją organizuje to już nie. Wstydzą się swojej wiary?

   • 3 1

 • m.

  I fajnie!już nie mogę się doczekać

  • 3 3

 • religijne, ale nienachalnie

  Tak, jest organizowany przez środowiska ewangelikalne (to taka konserwatywna mutacja protestantyzmu wzorowana z grubsza na amerykańskim baptyzmie). Faktycznie, trochę irytujące jest ukrywanie się pod woalką działalności społecznej, gdy w gruncie rzeczy chodzi o pozyskanie nowych wyznawców (choć niekoniecznie do autochtonicznych kościołów, a raczej do chrześcijaństwa, tak jak oni to rozumieją). Raczej niegroźne i nienachalne doświadczenie. Polecam sprawdzić.

  • 4 4

 • (3)

  Jeden taki prawił kazania, zachwalał te sloty, a potem zamordował żonę i malutką córeczkę.

  Nasuwa się pytanie: czy religijne akcje przyciągają osobników zwichrowanych,
  czy też zaangażowanym siada psychika od tendencyjnego bełkotu?

  • 6 5

  • festwal slot religijny

   Ale co za za ludzie są w tych stowarzyszeniach niby religijni? znam taką jedną wredny podły młody babsztyl zamieniła moje zycie w koszmar .

   • 0 0

  • slot pomorze 2017

   Jest to wydarzenie religijne ,znam jedną z uczestnczek tego stowarzyszenia wredny młody podły babsztyl ,zamienił moje zycie w koszmar.

   • 0 0

  • slot pomorze 2017

   Z gadzam sę z opinią ,zachwalają te te sloty a uczestniczą w nim ludzie wredni fałszywi i bezwzględni .Znam taką jedną z nich młoda wredna w łyżce wody by utopiła.Jest na zdjęciu
   blondyneczka.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Pierwotna nazwa dzisiejszego Teatru Miejskiego w Gdyni to...?