• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Slot Pomorze (5 opinii)

10 września w gdyńskim Parku Kolibki odbędzie się trzecia edycja festiwalu SLOT Pomorze. W obliczu rozluźniających się więzi społecznych i pogoni za dobrami materialnymi SLOT Pomorze to festiwal stawiający na spotkania, rozmowy, integrację. Wyróżnia się ideą i atmosferą. Ten jednodniowy mini festiwal został stworzony po to, żeby nigdzie się nie spiesząc, pobyć razem i doświadczyć czegoś nowego.

Program tegorocznej edycji festiwalu opiera się na pięciu modułach - ścieżkach, które wskazują najważniejsze punkty wydarzenia. Uczestnicy imprezy będą mogli podążać nimi, krzyżować je  i wybierać interesujące ich punkty. Start: godzina 12:00.

1. KREACJA
Festiwal SLOT Pomorze gości co roku wielu trójmiejskich artystów i kreatywnych twórców, którzy chcą dzielić się swoją pasją i umiejętnościami z innymi. W tej ścieżce zawierają się przede wszystkim warsztaty - one stanowią serce SLOTu. W tym roku będziecie mogli wziąć udział w warsztatach komiksowych, kreatywnego pisania Loesje, spróbować swoich sił w rękodziele, samodzielnie stworzyć pamiątkę z festiwalu.  

Warsztaty kreatywne poprowadzą przede wszystkim lokalni twórcy. Przybliżą uczestnikom zagadnienia recyclingu, nieszablonowego podejścia do twórczości i nauki, realizacji komiksów czy najogólniej rzecz biorąc - sztuki. Sztuka objawi się również w tym module dzięki wystawom. Pokażemy prace artystek gdańskiej ASP - Edyty Kowalewskej, Alicji Kubickiej oraz Agnieszki Majewskiej, a także fotografie Sylwii Nikko Biernackiej pt. "Części wspólne". Fotografie są elementem projektu 440 km po zmianę, pod hasłem Znajdź podobieństwa. Więcej nas łączy. Plaże dostępne dla wszystkich. Sylwia będzie naszym gościem w Cafe Przystań. Wybierając ten szlak, zainspirujecie się i stworzycie coś nieprawdopodobnego!

2. REKREACJA

Aktywność pozaartystyczna jest dla człowieka równie ważna, co kultura i szuka. Wykorzystując dostępną nam przestrzeń, jaką jest Park Kolibki zaprosimy uczestników festiwalu do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nasze szeregi zasili prężnie działająca grupa młodych ludzi z Gdyńskiej Akademii Kuglarskiej. Ponadto będzie można spróbować swoich sił w innego rodzaju warsztatach ruchowych jak parkur czy taniec lub zagrać w planszówki Rebela.  

Jak co roku, będziemy rozmawiać o podróżach z gośćmi którzy wędrówkę uczynili swoim sposobem na życie. Będziecie mogli zalać pytaniami Adama Szostka - gościa, który przejechał Malezję i Indie na longboardzie! Podejmijcie z nami aktywność!

3. SZTUKI WIZUALNE
Ten moduł zawiera w sobie trzy podgrupy: film, teatr oraz nowe media. W SLOT kinie zobaczycie film trójmiejskich twórców pt. Cheerleaderki oraz w ramach "Kina letniego z Vectra VoD", film Kochankowie z Księżyca w reżyserii Wesa Andersona. W tym roku po raz pierwszy czekają nas spektakle teatralne. Biuro Rzeczy Osobistych zaprezentuje przedstawienie "Anima". Podopieczni ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gdyni przekonają nas, że śpiewać każdy może.

Żyjąc w czasach portali społecznościowych, YouTube'a i wszechogarniającej nas sieci, nie sposób zwrócić uwagi na zagadnienie, jakim są nowe media (Instagram, Snapchat). Chcemy, m.in. dzięki warsztatom, pokazać uczestnikom jak można korzystać z nich w pozytywny, kreatywny sposób. Na uczestników warsztatów instagramowych czekają nagrody.

4. DŹWIĘKI
Nie ma SLOTu bez muzyki. Scena koncertowa to jeden z punktów festiwalu, którego nie może zabraknąć i w tym roku. Po intensywnej części warsztatowej, w ramach której odbędą się również zajęcia wokalne, zaprosimy festiwalowiczów na koncert zespołów Łosoś oraz Mjut. Gwiazdą wieczoru będą Paula i Karol.

5. SZTUKA ŻYCIA
Motto festiwalu SLOT Pomorze to "Sztuka życia". Ta dewiza przyświeca nam przy tworzeniu całego programu. Chcielibyśmy poświęcić jej odrębną ścieżkę. Ta strefa przyciągnie wszystkich ciekawych świata, poszukujących autorytetów i inspiracji do działania. Wspólnie chcemy szukać harmonii i interesować się drugim człowiekiem. Festiwal ma być przede wszystkim okazją do zatrzymania się w ciągłym biegu, w którym wszyscy, chcąc nie chcąc, uczestniczymy oraz do wymiany myśli i doświadczeń. Uczestnicy poprzednich edycji festiwalu zwracali uwagę na to, że SLOT był dla nich miejscem, w którym mogli porozmawiać, często na trudne tematy, z obcymi osobami, które dzięki przyjaznej atmosferze stawały się im bliskie. Pragniemy nadal działać w tym duchu. W ścieżce SZTUKA ŻYCIA najważniejsza jest rozmowa - dlatego wyjątkowym punktem tegorocznej edycji będą dwie debaty, w której oprócz ekspertów będzie mógł wziąć udział każdy. Porozmawiamy o cyberprzemocy i fonoholizmie w debacie organizowanej przez dr Macieja Dębskiego pt "Czy warto być offline?" oraz zadajmy sobie pytanie, które towarzyszy każdemu na wielu etapach życia - "Co ja mam ze sobą zrobić?".

Stawiając na integrację, także tę międzypokoleniową, układamy program w taki sposób, aby w festiwalu mogły wziąć udział całe rodziny i przedstawiciele wszystkich grup wiekowych od dzieci poprzez młodzież po seniorów. Zapraszamy wszystkich!

Impreza jest organizowana pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni, Wojciecha Szczurka oraz dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni. Sponsorem głównym Festiwalu jest firma Vectra. Patronat medialny objęty został przez radio Gdańsk, www.trojmiasto.pl, portal pitupitu.pl.

Festiwal odbywa się w gdyńskim Parku Kolibki, al. Zwycięstwa 291
W godzinach 12:00 - 22:00.
Cały program Festiwalu na stronie www.slotpomorze.pl
Jesteśmy także na Facebooku https://www.facebook.com/SlotPomorze/?fref=ts i Instagramie.

Bilety można nabyć na portalu bilety24.pl

Dzieci do 10 r.ż. i wolontariusze - 0 zł
Osoby od 11 do 18 r.ż. - 15 zł
Dorośli - 20 zł


PROGRAM

10 września w gdyńskim Parku Kolibki odbędzie się trzecia edycja festiwalu SLOT Pomorze: 32 wydarzenia w jeden dzień!
Ten jednodniowy festiwal został stworzony po to, żeby nigdzie się nie spiesząc, pobyć razem i doświadczyć czegoś nowego.

Festival SLOT Pomorze stawia na spotkania, rozmowy, integrację. Wyróżnia się ideą i atmosferą. W programie niebanalne warsztaty artystyczne, kino, wykłady i debaty z bogatą treścią, wystawy i spotkania z twórcami, koncerty, chillout w kafejce, rozmowy. Na przykład o życiu i sztuce. Bo sztuka upiększa i wzbogaca życie. A pięknie żyć to nie lada sztuka!

Bilety:
Dzieci do 10 r.ż. - 0 zł
Osoby od 11 do 18 r.ż. - 15 zł
Dorośli - 20 zł

Program tegorocznej edycji festiwalu opiera się na pięciu modułach - ścieżkach, które wskazują najważniejsze punkty wydarzenia. Uczestnicy imprezy będą mogli podążać nimi, krzyżować je i wybierać interesujące ich punkty. Oto one:

KREACJA

12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Warsztaty komiksowe: gryzdanie, rysowanie, tworzenie! Uwolnij swojego artystę! / plener
12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Malarskie Granice Wyobraźni / plener
12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Latający dywan wyobraźni - międzypokoleniowe warsztaty artystyczno - rękodzielnicze / plener
12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Stemplowane toreb płóciennych z Coś Na Rzeczy / plener
12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Kolektyw Twórczy MAMYWENE - Szyjemy EKObreloki / plener
15:00 / Edyta Kowaleska / Wystawa malarstwa / Lonżownia / Wernisaż
15:00 / Alicja Kubicka / Wystawa malarstwa / Lonżownia / Wernisaż
15:00 / Agnieszka Majewska / Wystawa malarstwa / Lonżownia / Wernisaż
17:00 / Sylwia Nikko Biernacka / Wystawa fotografii / Cafe Przystań

REKREACJA

12:00 - 14:00 / 14:00 - 15:30 / Parkour dla każdego! / plener
12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Strefa Gdyńskiej Akademii Kuglarskiej: slackline, szczudła, bańki / plener
12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Warsztaty taneczne / plener
12:00 - 18:00 / Strefa planszówek z Rebelem / Cafe Przystań
14:00 - 15:00 / Opowieści podróżnicze, longboardzista Adam Szostek / Spotkanie / Cafe Przystań
15:00 - 16:00 / 18:00 - 19:00 / Alternatywne metody parzenia kawy / Cafe Przystań
15:30 / Parkour z KS Movement / Pokaz / plener

SZTUKI WIZUALNE

12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Warsztaty Instagramowe #SlotPomorze2016 - Festiwal w obiektywie telefonu / Wozownia + plener
15:00 / Biuro rzeczy osobistych - spektakl pt. ANIMA / Teatr / Wozownia
16:00 / Zespół Teatralny BIS - spektakl pt. śpiewać każdy może / Teatr / Wozownia
19:00 / Cheerleaderki, film dokumentalny 40 min, reż. Sławomir Witek, Polska 2015 / SLOT Kino / Wozownia
20:00 / Kochankowie z Księżyca, 94 min, reż. Wes Anderson, USA 2012 / Kino z Vectra VOD / Wozownia

DŹWIĘKI

12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Mini orkiestra, czyli jak stworzyć niepowtarzalny cover utworu / Warsztaty / plener
18:00 / Łosoś / Koncert / Scena
19:00 / Mjut / Koncert / Scena
20:30 / Paula i Karol / Koncert / Scena

SZTUKA ŻYCIA

12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Warsztaty kreatywnego pisania LOESJE / plener
12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Warsztaty improwizacji teatralnej / plener
12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Oswajamy nieznane / Warsztaty / Lonżownia
12:00 - 14:00 / 14:00 - 16:00 / Myślografia / Warsztaty / plener
16:00 / dr Maciej Dębski "Czy warto być offline?" / Debata z udziałem uczestników / Lonżownia
17:00 / Nikko Biernacka / Projekt 440 km po zmianę / Spotkanie / Cafe Przystań
18:00 / ?Co ja mam ze sobą zrobić?!? / Debata z udziałem uczestników / Lonżownia

SLOT Pomorze nie mógłby zaistnieć bez wolontariuszy. Wolontariat przywraca wiarę w ludzką serdeczność i daje poczucie więzi z innymi. Bezinteresowne zaangażowanie w działania na rzecz innych może wzbogacić bardziej niż pieniądze. Wolontariat uczy odpowiedzialności, współpracy w grupie, pozwala zdobyć cenne doświadczenie i kontakty.

Bądź częścią Festiwalu - zostań wolontariuszem! Napisz na wolontariat@slotpomorze.pl


Fundacja Inicjatyw Twórczych "Fordewind"

Fundacja Inicjatyw Twórczych "Fordewind" jest młodą instytucją, która ma na celu szeroko pojętą działalność edukacyjną i kulturalną, szczególnie w zakresie wspierania wychowania i rozwoju młodych ludzi.

Jako organizacja pozarządowa, non-profit i apolityczna, pragniemy współtworzyć działania mające na celu edukację kulturalną oraz wyrównywanie szans młodych ludzi w dostępie do kultury i sztuki, wspieranie twórczości, pomoc w rozwijaniu talentów uzdolnionych dzieci i młodzieży, poprzez tworzenie i realizację programów edukacyjnych oraz projektów artystycznych m.in. warsztaty filmowe (polskie i międzynarodowe), festiwale (Slot Pomorze).

Chcemy inspirować młodych ludzi do twórczego działania. Celem Fundacji jest skłonienie młodzieży do refleksji nad tym, że każdy (świadomie bądź nie), współtworzy otaczającą go rzeczywistość. Pragniemy propagować postawę obywatelską, zachęcając młodzież do aktywnego życia w społeczeństwie i wpływania na nie wedle własnych możliwości.
Fordewind to w terminologii żeglarskiej wiatr wiejący od rufy. Pragniemy aby Fundacja była jak przysłowiowy wiatr w żagle, który motywuje, inspiruje, rozwija zainteresowania i potencjał młodych ludzi.

WOLONTARIAT

SLOT Pomorze nie mógłby zaistnieć bez wolontariuszy. Wolontariat przywraca wiarę w ludzką serdeczność i daje poczucie więzi z innymi. Bezinteresowne zaangażowanie w działania na rzecz innych może wzbogacić bardziej niż pieniądze. Wolontariat uczy odpowiedzialności, współpracy w grupie, pozwala zdobyć cenne doświadczenie
i kontakty. Bądź częścią Festiwalu - zostań wolontariuszem!

Jak zostać wolontariuszem?
1. Wejdź na stronę www.slotpomorze.pl
2. Wypełnij formularz dotyczący wolontariatu
3. Wyślij go na adres wolontariat@slotpomorze.pl

Festiwal Slot Pomorze organizowany jest pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni, Wojciecha Szczurka oraz dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni. Sponsorem głównym Festiwalu jest firma Vectra. Patronat medialny objęty został przez radio Gdańsk, www.trojmiasto.pl, portal pitupitu.pl.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Dzieci do 10 r.ż. - 0 zł
Osoby od 11 do 18 r.ż. - 15 zł
Dorośli - 20 zł

Opinie (5)

 • DNO I KILO MUŁU

  Nie sądze,zeby ktoś przy zdrowych zmysłach chciał przyjść na ten "mini festiwal"

  • 1 2

 • ???!

  "W obliczu rozluźniających się więzi społecznych i pogoni za dobrami materialnymi SLOT Pomorze to festiwal stawiający na spotkania, rozmowy, integrację."

  A tej idei DRASTYCZNIE przeczy konieczność kupienia biletów wstępu i poddaje w wątpliwość autentyczność całej imprezy.

  • 0 0

 • To ta impreza, na której tak się produkował (1)

  (organizował, chwalił, polecał)

  który w Hiszpanii zamordował żonę i maleńką córeczkę?

  • 0 0

  • Znalazłam, faktycznie:

   https://www.youtube.com/watch?v=EggRFiifrLg ,

   ten morderca odzywa się w pierwszej minucie tego materiału (od 0:29).

   • 0 0

 • A ja byłam i dobrze się bawiłam. Sporo fajnych warsztatów, ciekawa debata. Przy tym bardzo sympatyczni ludzie. To taki mini Lubiąż. To dobrze, że jest i w Gdyni. A tak w ogóle, z tego co wyczytałam, organizuje go Fundacja Inicjatyw Twórczych " Fordewind".

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaka była pierwsza wystawa w Żaku w Gdańsku, podczas której pokazano m.in. wykopane karabiny z czasów wojny?