Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Słoneczni chłopcy - spektakl gościnny (6 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 661-60-00, 785-59-00
wystawia:
Impresariat 34art.pl
czas trwania:
1 godz. 50 min. (1 przerwa)
6.7 21 ocen 1 10
Teatr 6. Piętro w Warszawie
Słoneczni chłopcy
Neil Simon

Wspaniali komicy Willy Clark (Piotr Fronczewski) i Al Lewis (Krzysztof Kowalewski) przez wiele dziesięcioleci tworzyli słynny duet estradowy Słoneczni Chłopcy. Ich zabawne skecze i komediowe scenki śmieszyły do łez kilka pokoleń widzów. Niestety, teraz okres popularności i sławy już minął. Od wielu lat skłóceni i pełni wzajemnych pretensji, nie występują na scenie i nie utrzymują ze sobą żadnych kontaktów. Aż do momentu, kiedy nagle pojawi się kusząca propozycja zarobienia dużych pieniędzy i powrotu na szczyty kariery. Żeby to osiągnąć muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści i wystąpić w jednej ze swoich najśmieszniejszych scenek w popularnym programie telewizyjnym. Ale jak mają to zrobić, kiedy na sam dźwięk głosu partnera reagują atakami niepohamowanej złości?

SŁONECZNI CHŁOPCY, sztuka znakomitego amerykańskiego dramatopisarza Neila Simona należy do tych komedii z najwyższej półki, które z humorem, ironią i wyrozumiałością opowiadają o życiu w jego małostkach, wstydach i upadkach. Od momentu powstania w 1972 r. otrzymała wiele prestiżowych nagród teatralnych, była grana na wszystkich kontynentach, parokrotnie święciła tryumfy na Broadwayu, doczekała się kilku adaptacji telewizyjnych - w jednej z nich zagrał nomen omen sam Woody Allen, a jej wersja filmowa otrzymała ponad 20 nominacji i nagród, z Oscarami i Złotymi Globami włącznie.

Reżyseria Olgi Lipińskiej, która powraca w wielkim stylu po wielu latach nieobecności na warszawskich scenach, oraz aktorstwo dwóch mistrzów gatunku, Piotra Fronczewskiego i Krzysztofa Kowalewskiego, czynią z tej - pierwszej premiery Teatru 6.piętro w sezonie 2013/2014, wyjątkowe wydarzenie teatralne, które powinno się znaleźć w kręgu zainteresowania każdego teatromana.

Reżyseria: Olga Lipińska

Obsada:
Piotr Fronczewski
Krzysztof Kowalewski
Robert KoszuckiOpinie (6)

 • JAKI KULT? JACY AKTORZY ? (2) (opinia sprzed 4 lat)

  Zajrzyjcie w ich życiorysy. Na dodatek pasztetu reżyser .... uuuuuuuuu !

  • 0 10

  • (1) (opinia sprzed 4 lat)

   No tak... teraz najłatwiej zajrzeć w czyjś życiorys i potrafimy człowieka ocenić...

   • 4 1

   • (opinia sprzed 4 lat)

    Typowe dla wyznawców Jarosława

    • 2 1

 • (opinia sprzed 4 lat)

  Usłyszeć głos pana Fronczewskiego na żywo - bezcenne.
  P.S. pierwszy akt dużo lepszy.

  • 4 0

 • Na taką sztukę nie idzie się dla sztuki. (opinia sprzed 4 lat)

  Tylko dla obsady. Dwójka kultowych aktorów, żywe legendy polskiego kina i teatru. Mogliby na zmianę przez 1,5 godziny recytować Wlazł Kotek na Płotek i Szła Dzieweczka do Laseczka a i tak byłoby co oklaskiwać, to są Mistrzowie. Swoją drogą przerysowywanie postaci to wizytówka Olgi Lipińskiej-więc po co się czepiać. Fronczewski ma 70 lat, Kowalewski 79-wiecznie grać nie będą, cieszmy się że możemy jeszcze ich oglądać w teatrze-i to razem.

  • 17 3

 • (opinia sprzed 4 lat)

  Spektakl ma dość kiepskie recenzje niestety. Niektórzy krytycy nie zostawili na nim suchej nitki - bez względu na duet, po którym każdy spodziewa się najlepszego teatru. Chodzi o przerysowanie postaci, nadmierną nienaturalność. Jest to jednak pewnie wina Pani reżyser....

  • 5 10

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery