stat
Impreza już się odbyła

Sławomir Grabowy - wystawa

Serdecznie zapraszamy na wystawę Sławomira Grabowego '73 lata + 47 lat pracy = 20 nagród międzynarodowych + x OBRAZÓW PISANYCH', która trwać od 9 do 27 października. Dzieła artysty będzie można oglądać w Galerii PUNKT.

24 - 30 września 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny

9 września - 29 października 2021, godz. 18:00

Wstęp wolny
Nie postawię wygórowanych warunków, znamy się przecież od lat i trochę o mnie tu wiedzą, a i ja wiem do kogo przychodzę. Być może też wiem, że nie będą to obrazy proste, łatwe i przyjemne, ale już Oscar Wilde mówił, że jedyną zbrodnią jest bycie powierzchownym i przekazy łatwe w obejściu zostawiamy polskim od rana do wieczora artystom serialowym. Cocteau powiedział wprost: genialne dzieła wymagają genialnej publiczności i tego na wernisażu będziemy się trzymać, i oby tylko wirus zwolnił miejsce przyjaciołom moim i przyjaciołom sztuk albowiem każdą wystawę tworzymy wszyscy, wszyscy na niej obecni a ja żebym mógł powiedzieć, że cieszę się z akurat Państwa obecności, że dziękuję i wiem, że to właśnie dzięki Wam moje OBRAZY PISANE zyskają jeszcze więcej koniecznego blasku niż miały go w czasie mojej nad nimi roboty, bo, oczywiście, znamy swoją wartość, ale nie przesadzamy z wielkością.

Sławomir Grabowy urodził się 1947 r. w Kopcu. W 1973 r. ukończył studia w PWSSP Gdańsk, dyplom w pracowni prof. Rajmunda Pietkiewicza. Uprawia grafikę warsztatową, linoryt, rysunek i malarstwo. Wielokrotny laureat Pomorskiej Grafiki Roku oraz zdobywca innych nagród i wyróżnień na konkursach i przeglądach graficznych. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury (2016). Ponadto wyróżnienia na IX Konkursie Poetyckim im. Czychowskiego (2004) i 52 Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Laur Czerwonej Róży (2011).

Ze względu na sytuację epidemiologiczną na wernisażu obowiązuje ograniczona ilość miejsc do 25 osób. Rezerwacje prosimy wysyłać na adres info@gtps.art.pl.

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najdłużej panującym dyrektorem teatru instytucjonalnego w Trójmieście jest...