• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Sławek Jaskułke at Inryo-ji Temple Japan

Wydarzenie w ramach

Na zamknięcie festiwalu proponujemy mistyczne przeżycie muzyczne - koncert wybitnego polskiego jazzmana Sławka Jaskułke, podczas którego zagra utwory ze swojego najnowszego albumu Sławek Jaskułke at Inryo-ji Temple Japan.

sie 2

piątek, godz. 19:00

bilety 55 zł
przedsprzedaż 45 zł
Kup bilet

w każdy czwartek (do 01.09), godz. 18:00 - 21:00

Wstęp wolny
Świątynia Inryo-ji Temple to miejsce przepełnione czystą, wyważoną energią, spokojem i duchową równowagą. Po przybyciu na miejsce mnich Shinyu Shinohara zaproponował nam zieloną herbatę i japońskie ciastko mochi. Usiadłem na środku i zatapiając się w otaczającej przestrzeni chłonąłem harmonię miejsca. Tutaj wszystko było na swoim miejscu i miało swoją rolę w otaczającej przestrzeni. W trakcie koncertu publiczność zanurzała się w każdym moim dźwięku i była skupiona na odczuwaniu muzyki. To było głębokie i prawdziwe doświadczenie energetyczne. W tym nagraniu czuć dobrą i wyważoną energię miejsca - Sławek Jaskułke.

jazz - koncerty w Trójmieście


Album jest rejestracją koncertu, który odbył się w świątyni buddyjskiej Inryo-ji Temple w mieście Okayama w maju 2023 roku podczas trasy koncertowej artysty w Japonii. Muzyka wykonana przez Sławka Jaskułke jest przepełniona wewnętrzną harmonią i równowagą. To zasługa również nietuzinkowego miejsca, w którym odbył się koncert - świątyni buddyjskiej. W nagraniu słychać charakterystyczne dla twórczości artysty malowanie dźwiękiem i niezwykłą precyzję w budowaniu przekazu muzycznego. Każdy nawet najmniejszy detal i dźwięk ma ogromne znaczenie dla obrazu całości.

Trasa koncertowa zorganizowana przez Motomu Horiuchi z THE PIANO ERA Association oraz japońskiego wydawcę Sławka Jaskułke - firmę Core Port Inc. Japan oraz we współpracy z Sukiyaki Office i przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie. Koncerty odbyły się w miastach: Tokio, Kanazawa, Nara, Kobe, Okayama oraz Yokohama.

LISTA UTWORÓW:
1. Kintsugi 17:26
2. Music on Canvas II 16:02
3. Flying Flowers 7:00
4. Music on canvas I 12:47
5. Sea 10:00
6. East & Easy 6:02

Kompozycje: Sławek Jaskułke
PRODUKCJA:
Produkcja muzyczna - Sławek Jaskułke
Produkcja - THE PIANO ERA Association, moderado music, Sea Label™
Realizator nagrania - Shinyu Shinohara
Asystent - Motomu Horiuchi (THE PIANO ERA Association)
Edycja, mix, mastering - Igor V. Budaj
Strojenie fortepianu - Toshifumi Yasuda
Zdjęcia - Sisi Cecylia
Projekt okładki - Animisiewasz
Wydawca polski - Sea Label™
Wydawca japoński - Core Port Inc. Japan
Premiera polska - 10.05.2024
Premiera japońska - 24.01.2024

Opinie

Sprawdź się

Nagroda Literacka Gdynia dla autorów najlepszych książek wydanych w poprzednim roku przyznawana jest rokrocznie od: