• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Śląskie meet Pomorskie JAM - Jazzowe środy w Absie

lip 7

czwartek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 25 zł

w każdą środę (od 14.09 do 28.12.2022), godz. 20:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
Śląsk meets pomorskie Jam w Absie:

jazz - koncerty w Trójmieście


29 lipca 1959. 
Członkowie katowickiej orkiestry górniczej DWK Sośnica beztrosko odpoczywali na jelitkowskiej plaży, po udanym koncercie w gdańskim centrum kultury, podsumowywającym Dekadę Przyjaźni pomiędzy dwoma miastami. Część muzyków opalała się na nagrzanym piasku popijając piwo, inni oddawali się kąpieli w morzu. 
Wtem, niebo rozświetlił nagły błysk, zaś oczom plażowiczów ukazał się cylindrowaty, mechaniczny obiekt, który, wyłoniwszy się zza horyzontu, z nienaturalną prędkością zaczął sunąć w ich stronę. Od tego momentu, w relacjach świadków zaczynają pojawiać się niespójności. Część mówi o przeraźliwym hałasie towarzyszącym zjawieniu się obiektu, niektórzy wspominają o twarzy anioła, która miała ukazać się w morskich falach. Pan Ryszard, pracujący wówczas w stojącej na plaży budce z oranżadą, twierdzi, jakoby "wielka kula z nieba pochłonęła kąpiących się mężczyzn".  
Wśród wielu pseudonaukowych hipotez, teorii, a także legend narosłych wokół tej sprawy przez lata, jedno pozostaje faktem: muzycy orkiestry w zadziwiający sposób zniknęli, by nigdy się nie odnaleźć. O incydencie rozpisywały się media, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Z czasem jednak, temat przestał być atrakcyjny i zainteresowanie wokół niego stopniowo zanikło. Po paru latach nikt już nie pamiętał szczegółów zdarzenia, a po ćwierćwieczu - że cokolwiek takiego w ogóle miało miejsce.  
2 lutego 2022 roku.
Seria anomalii meteorologicznych od tygodni niepokoi mieszkańców Trójmiasta. Mówi się że "w powietrzu czuć siarkę, a przynajmniej dwutlenek węgla". Niektórzy twierdzą, że wiatr świszczący bezlitośnie wokół oliwskich biurowców przypomina "sygnał grany na waltorni". Dzieci, bawiące się na dworze, wracają do domów z umorusanymi węglem dłońmi. Psy w całej aglomeracji są zaniepokojone bez wyraźnego powodu. Kierowcy narzekają, że karoseria ich pojazdów co noc pokrywa się grubą warstwą sadzy.  
Czy wydarzenia oddalone w czasie o ponad sześćdziesiąt lat są ze sobą powiązane? Czy duchy orkiestrantów próbują przekazać nam ważną wiadomość? Czy Śląsk dokonuje aneksji Pomorza? Ile nóg ma stonoga? 
Tego nie wiemy. Wiemy natomiast że piyrwy ludzie tela niy godali i że miast godoć wpadaj do Absa posłuchać jazziku, tej. 

Wystąpią:
Alan Kapołka - perkusja
Karol Tchórz - trąbka
Szymon Kowalik - saksofon
Tomasz Rafalski - pianino elektryczne 
Art Salsa - gitara basowa

Dbajmy o siebie nawzajem i nie zapominajmy o obostrzeniach.
Zgodnie z nowym rozporządzeniem dotyczącym wydarzeń kulturalnych koncerty mogą być organizowane przy udziale 30% obłożenia lokalu nie wliczając osób zaszczepionych.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, opublikowanym w Dzienniku Ustaw (poz. 2311).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki tytuł nosi wystawa ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?