• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ślady. Blizny. Malarstwo Danuty Joppek

Wernisaż wystawy Danuty Joppek "Ślady. Blizny" odbędzie się 4 października 2022 o godz. 18:00. Wystawę będzie można oglądać do 27 października 2022 r.

gru 2

piątek, godz. 18:00

Sopot,
Wstęp wolny

5 - 30 grudnia 2022

Gdańsk,
Wstęp wolny
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego.

O ile słowo ślady implikuje pojęcie blizny i każda blizna jest śladem, to ślad nie zawsze jest blizną, dlatego użyłam obu pojęć. Idąc przez życie zostawiamy ślady, często nawet o tym nie myśląc. Ale często też świadomie kreujemy dorobek, który po nas zostanie (Emerson nie idź tam, dokąd może prowadzić ścieżka. Idź tam, gdzie nie ma ścieżki i zostaw swój ślad). Życzę nam wszystkim, aby ślady przez nas pozostawione były piękne. A blizny, które są świadectwem ran, jakie nam powiedzmy życie zadało, niech będą świadectwem, że nie przeczekaliśmy tego życia w krzakach lecz coś się działo, coś robiliśmy.
Wystawę dedykuję Eli i Elfie - Danuta Joppek

Danuta Joppek - 1989 - dyplom PWSSP Poznań, promotor prof. Wacław Twarowski, 1990 - dyplom PWSSP Gdańsk, promotor prof. Włodzimierz Łajming.
Uprawia głównie malarstwo. Kuratorka i współorganizatorka wystaw w kraju i za granicą, w tym autorskiego cyklu międzynarodowych wystaw zbiorowych W drodze... oraz cyklu Grunt to Rodzinka. Autorka tekstów analitycznych o sztuce. Jaj obrazy inspirują poetów i pisarzy. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz udział w zbiorowych w kraju i za granicą, głównie we Francji. () delikatna, krucha, jak woal: ona czuje dotyk pędzla, czuje tkankę malarską i presję płótna. Wrażliwa, pracowita, myśląca prawdziwa artystka. Bardzo ją lubię, popieram sercem () fragment wypowiedzi prof. Kazimierza Kacha Ostrowskiego zanotowanej przez Jacka Kotlicę w 1998.
Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki, trzykrotnie Marszałka Województwa Pomorskiego, zdobyła trzykrotnie Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska. Dwa razy otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury oraz Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego. Artystka mieszka i tworzy na Wyspie Sobieszewskiej oraz w Nicei (Francja).

Specjalne podziękowania dla:
Mariusza Karmana Centrum wypoczynkowe KARMAN Gdańsk-Świbno
Remigiusza Dorawy

Patronat medialny:
Gdansk.pl, Trójmiasto.pl , Radio Gdańsk.pl     

ZAPRASZAMY!

Opinie

Sprawdź się

Jeden najsłynniejszych sopockich rzeźbiarzy współczesnych (również długoletni wykładowca akademicki) to: