stat
PATRONAT

Śladami Tadeusza Wendy. Spacer historyczny z Dawidem Gajosem

Rok 2021 ogłoszony Rokiem Tadeusza Wendy jest doskonałą okazją do popularyzacji wiedzy o wybitnym inżynierze i jego dokonaniach. To właśnie on zaprojektował gdyński port, wraz z którym urosło miasto. Bohatera Gdyni najlepiej poznawać idąc po jego śladach. Gdzie mieszkał? Którędy codziennie chodził do pracy? Jakie miejsca zostały nazwane jego imieniem? Na te wszystkie pytania odpowie Dawid Gajos z Działu Historycznego Muzeum Miasta Gdyni podczas spaceru w ramach cyklu Spaceruj z historią!, szlakiem najważniejszych miejsc w Gdyni związanych z postacią inżyniera.

paź 23

sobota, godz. 11:00

Gdańsk
Wstęp wolny
Spotykamy się już 14 sierpnia, o godzinie 10:00 pod budynkiem przy ulicy Jerzego Waszyngtona 38, w którym niegdyś mieszkał i pracował Tadeusz Wenda. Trasa wędrówki (ok. 3,5 kilometra) będzie prowadziła przez ogólnodostępne tereny miejskie i portowe, a zakończy się przy pętli autobusowej obok budynku dawnego Dworca Morskiego. Zapraszamy zarówno mieszkańców Gdyni, jak i turystów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji na stronie Muzeum Miasta Gdyni w zakładce spaceruj z historią! i na www.TadeuszWenda.pl - stronie poświęconej pamięci budowniczego gdyńskiego portu.

Prowadzenie: Dawid Gajos Dział Historyczny Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: pod budynkiem przy ulicy Jerzego Waszyngtona 38 w Gdyni. Pokaż mniej

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdańska instytucja kulturalna zlokalizowana w zabytkowym budynku dawnej Łaźni Miejskiej nosi nazwę: