• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Sztuka chce do ludzi!
PATRONAT

Skrzydła wolności. Sztuka wolnych ludzi

365 dni wojny w Ukrainie. Każdy z nich jak wieczność, łącząca ciemność i światło, cierpienie i nadzieję, złość i współczucie. 365 dni bólu, wyrażonego w wyjątkowych dziełach sztuki. 365 dni, w których "skrzydła wolności" wzmacniają niezniszczalnego ducha narodu i wiarę w zwycięstwo.

Rok po wybuchu wojny w Ukrainie, 24 lutego o godzinie 18.00 w Sopot Centrum (poziom 0) odbędzie się wernisaż wystawy "Skrzydła wolności. Sztuka wolnych ludzi", która zgromadziła ponad 40 prac (m.in. obrazów i rzeźb), 13 młodych artystów z różnych części Ukrainy. Wszystkie one, w wymowny sposób ukazują wojenną teraźniejszość, pragnienie życia, humor, satyrę i ironię, radość i nadzieję. Wiele z nich powstało pod okupacją, będąc wyrazem niezgody, buntu, ogromnej siły i wiary, które pomogły przetrwać przeciwności losu.

Wystawa odwiedziła wiele państw, m.in. gościła w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Jest swego rodzaju podziękowaniem ukraińskich artystów za solidarność i okazane wsparcie walczącej Ukrainie. Jednocześnie ma być inspiracją - "skrzydłami wolności", które pomogą odnaleźć w sobie siłę, by z odwagą iść przez życie, pokonując wszelkie przeszkody. Podczas wernisażu odbędzie się spotkanie z inicjatorką wystawy i kurator sztuki Oleną Dubovyk. Około godziny 18.30 zaplanowano występ muzyczny. Wydarzeniu towarzyszyć też będą projekcje sztuki wideo młodych artystów z Ukrainy (około godziny 20.00).

ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie Platforma Wsparcia Cudzoziemców
Obywatelska organizacja Free Art (UA)
Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Na
Drodze Ekspresji

PARTNERZY:
Biblioteka Miejska w Sopocie - Sopoteka
Bałtycka Grupa Inwestycyjna (Sopot Centrum)
Fitness Authority® Sp. z o.o.
Stowarzyszenie Fraktal Sopocki
Morze Aniołów
Statek Pirat

PATRONAT HONOROWY
Prezydent Miasta Sopotu

Opinie

Sprawdź się

Jak pierwotnie nazywało się Muzeum Historyczne Miasta Gdańska?

 

Najczęściej czytane