Impreza już się odbyła

Skrzydła Trójmiasta 2008 (4 opinie)

Relacja z imprezy

wejście tylko na zaproszenia


Gala będzie głównym wydarzeniem obchodów 10-lecia portalu Trojmiasto.pl i okazją do wyróżnienia osób, którzy sprawiają, że Trójmiasto jest dla nas wszystkich przyjaznym i niepowtarzalnym miejscem do życia. Skrzydła Trójmiasta to nagroda, której nie przyznają eksperci, lecz bezpośrednio mieszkańcy Trójmiasta. Nagrodą, którą zostanie przyznana w 7 kategoriach, będzie statuetka "Skrzydła Trójmiasta" przedstawiająca skrzydło składające się z trzech części podkreślające to, że Gdańsk Gdynia i Sopot mimo swojej odrębności tworzą wspólny organizm.


Statuetki zostaną przyznane w następujących kategoriach:


- Kulturalne Trójmiasto


- Muzyczne Trójmiasto


- Sportowe Trójmiasto


- Mobilne Trójmiasto


- Obywatelskie Trójmiasto


- Przyjazne Trójmiasto


- Osobowość Trójmiasta


Program Gali:


19:00 - Rozpoczęcie Gali


19:00-20:30 - Ogłoszenie wyników plebiscytu i wręczenie laureatom statuetek "Skrzydeł Trójmiasta"

Koncerty zespołów eM, Kobiety, Loco Star


20:30 - przerwa na lampkę szampana w foyer


21:00 - finałowy koncert Leszka Możdżera


O wykonawcach:


LESZEK MOŻDŻER - Pianista, kompozytor, największe objawienie polskiego jazzu ostatniej dekady. Wielkim jazzowym przebojem stały jego "Impressions", ciekawe, subtelne interpretacje kompozycji Chopina. Uhonorowany nagrodą Złota Batuta za zasługi dla Kultury Polskiej.


KOBIETY - udana próba przeniknięcia rockowej awangardy na grunt muzyki popularnej. Niektórzy nazywają ją "alternatywnym rockiem rodem z Trójmiasta", tak naprawdę KOBIETY nie podlegają jednej konwencji, wymykają się schematom


Loco Star - skład stojący pomiędzy współczesną sceną trójmiejskiej alternatywy, sennym avant popem, a delikatnym, klubowym chilloutem. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro inicjatorem całego zamieszania jest Tomasz Ziętek, muzyk współpracujący z Silver Rocket, oraz z avant-jazzowym Pink Freud


eM - Grupa eM, kilka lat temu, wypłynęła na szersze wody za sprawą wygranej w konkursie radiowej "Trójki" organizowanego przez Pawła Kostrzewę. eM ma na swoim koncie dwie płyty długograjace: "Kilka wyjść" (z takimi przebojami jak: "Tramwaje jak komety", "W mojej głowie", "Kilka wyjść - które uplasowało się na 5 miejscu listy M. Niedźwiedzkiego"); oraz "Taniec skośnookich delfinów" (z przebojami: "Na jednej fali"czy "Być jak Clint Eastwood"). Obecnie zespół nagrywa swój trzeci album długogrający, który będzie jak deklarują muzycy bardzo dynamiczny i gitarowy.


Producent i realizator: Kombinat Artystyczny

Kliknij na mapkę, aby zobaczyć jak trafić na Skrzydła Trójmiasta.

Przeczytaj także

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Skąd nazwa statku Sołdek?