Skromna Korporacja Tańca

"Mechanical Trio In a Hot Country" czyli Karmit Burian, Oded Graf i Yossi Berg.
"Mechanical Trio In a Hot Country" czyli Karmit Burian, Oded Graf i Yossi Berg. mat. promocyjne

Tegoroczna Gdańska Korporacja Tańca, z założenia impreza promująca sztukę tańca w Trójmieście, zaprezentowała się nad wyraz skromnie. Kilka debiutów, jedna premiera, nieliczne występy zagranicznych gości. Można by sądzić, że w materii tańca dzieje się niewiele, albo jeszcze mniej.



W programie, w którym, inaczej niż w minionych latach, znalazły się przede wszystkim spektakle nienowe, dobrze znane trójmiejskiej publiczności, siłą rzeczy największe zainteresowanie wzbudziły występy grup zagranicznych.

Izraelscy tancerze Yossi Berg, Oded Graf i Karmit Burian pokazali przygotowany z niezwykłą starannością spektakl "Mechanical Trio In a Hot Country". Spektakl wybitnie polityczny, w którym refleksja nad mechanizacją relacji społecznych zamknięta została w sprawdzonej formule tanecznego trio.

Zdecydowanie słabiej od izraelskich tancerzy zaprezentowała się belgijska grupa, "Les SlovaKs". Niezdarna improwizacja Opening Night sprawdziła się znakomicie jedynie jako... parodia tańca. Programowo nieporadne podrygi pląsających po scenie tancerzy, momentami zabawne, w większości okazały się po prostu nużące i pozbawione emocji.

Najbardziej dyskutowanym punktem festiwalu okazał się przygotowany przez Leszka Bzdyla premierowy "Opus pessium, czyli nigdy nie mów, że mnie kochasz...". Poniżej relacja filmowa ze spektaklu.

Jedna premiera oraz spektakle dwóch grup zagranicznych, przy całkowitej nieobecności polskich reprezentantów teatru tańca, to jednak trochę za mało, by potraktować Gdańską Korporację Tańca, jako znaczące wydarzenie na tanecznej mapie kraju. Po radykalnym spektaklu Leszka Bzdyla wymierzonym w urzędników kreujących politykę kulturalną w Trójmieście intrygujące może okazać się jedynie to, co zobaczymy na deskach Klubu Żak w przyszłym roku.


Wszystkie odcinki programu "Alternatywnie-Kultura" na stronie: http://tv.eia.pl/video/user/categories/view/18.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

Legenda Radmoru - wystawa
Legenda Radmoru - wystawa
wystawa
lis'20 7-29.08
Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 11:00 - 18:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
John Faltin - fotograf Sopotu
John Faltin - fotograf Sopotu
wystawa
maj 10-17.10
g. 10:00 - 16:00
Sopot, Muzeum Sopotu

Sprawdź się

Sprawdź się

Kiedy odbył się pierwszy koncert w Państwowej Operze Bałtyckiej?