• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Sklep z Ptasimi Piórami

Sklep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta.

maj 12

piątek, godz. 19:00

bilety 37 - 70 zł
ulgowy 27 - 58 zł
Kup bilet
Jego współtwórcą i liderem jest kompozytor, piosenkarz, pedagog Ryszard Leoszewski.
Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą. Każdy koncert zespołu, to niepowtarzalne spotkanie z dynamiczną muzyką i mądrymi tekstami. Niezwykłymi wydarzeniami dla muzyków Sklepu były wspólne występy z takimi artystami, jak: pianista grupy YES Rick Wakeman, czy wybitny wokalista jazzowy Bobby McFerrin. Sklep z Ptasimi Piórami wydał 9 autorskich płyt CD, zrealizował wiele programów telewizyjnych i audycji radiowych. Koncertował w całej Polsce, a także w Austrii, Szwecji, Niemczech i we Francji. Z okazji Jubileuszu 45-lecia przygotowuje wydawnictwo książkowe i płytę z najważniejszymi utworami prawie półwiecznej działalności zespołu.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Na koncercie 13 stycznia zabrzmią kompozycje Ryszarda Leoszewskiego do tekstów m.in. Michała Zabłockiego, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Barbary Stenki i Marka Maja. Będą piosenki z ostatnich albumów: Taką cię widzę i Biało-czerwona, ale też piosenki dobrze znane w Krainie Łagodności Stempelek, Podróż dookoła siebie, O czym pani marzy, Wiem jak nie jest. Będzie, lirycznie, satyrycznie i jak zwykle energetycznie za sprawą całego personelu Sklepu z Ptasimi Piórami.

Ryszard Leoszewski  gitara, śpiew
Mariusz Smoliński  fortepian, instrumenty klawiszowe
Krzysztof Ciesielski  kontrabas
Lech Grochala  perkusja

Więź sentymentalna ze Sklepem łączy mnie od krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki w 1981 roku. Cieszę się, że przez te lata przetrwały nie tylko wspomnienia, ale również witalność i radość zespołu w spotkaniach z publicznością. Sklep z Ptasimi Piórami jest zespołem uśmiechniętym, nawet, gdy jest głęboko refleksyjny. ~ Janusz Deblessem, redaktor Radiowej Trójki

To najprzyjemniejsze brzmienia moich studenckich lat. To Sklep, do którego dziś jestem gotów stać   w kolejce. Jeśli istnieje ktoś, kto zsyła sny, niech mnie przeniesie w tamten czas. ~ Henryk Sawka, satyryk

Wizytówką zespołu jest charakterystyczny głos Ryszarda Leoszewskiego. On też od wielu lat w jedyny i niepowtarzalny sposób przekłada niełatwe treści poetyckie na język piosenki. Niewyrażalna przestrzeń podróży dookoła siebie, czy też wiedzy o tym, jak nie jest i niewiedzy o tym, jak jest sprawia, że coraz to nowe pokolenia odwiedzają sklep z ptasimi piórami. ~ dr Mikołaj Rykowski muzykolog związany z Akademią Muzyczną w Poznaniu.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  59 zł
 • Bilet ulgowy
  49 zł
 • Kontakt
  55

Opinie

Sprawdź się

Wydawnictwo i księgarnia z Sopotu o tej samej nazwie to:

 

Najczęściej czytane