stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Skandywia na Korzennej

Skandywia na Korzennej! Poznaj zimowo-bożonarodzeniowe zwyczaje Finlandii, rozsmakuj się w smakołykach szwedzkiej kuchni o zapachu cynamonu, szafranu i gloggu i poznaj islandzkie trolle. 13 stycznia (niedziela) o godzinie 11.00 zapraszamy do Nadbałtyckiego Centrum Kultury na zimowe spotkanie ze Skandynawią, gdzie znawcy i wielbiciele północnych krajów opowiedzą o obyczajach naszych sąsiadów znad Bałtyku, będzie też można spróbować szwedzkich smakołyków i wziąć udział w warsztatach języka norweskiego. Dla dzieci natomiast przygotowaliśmy spotkanie z rodziną bajkowych trolli z Islandii.

Wydarzenia dla dorosłych

11:00 Zima w Finlandii

Bartłomiej Jańczak, skandynawista i miłośnik Finlandii opowie o zwyczajach zimowo-bożonarodzeniowych tego kraju. Zdradzi między innymi, czym są himmeli i co Święty Mikołaj ma wspólnego z koziołkiem bożonarodzeniowym.

12:00 Kuchnia szwedzka

Aldona Hartwińska, autorka bloga poFIKAasz - o Szwecji po polsku, zaprezentuje zimowe smakołyki szwedzkiej kuchni, która całą zimę pachnie cynamonem, szafranem i gloggiem. Będzie też można spróbować!

12:30-13:00 Norweski od święta zapisy

Magdalena Szczepańska ze szkoły językowej Trolltunga poprowadzi warsztat z języka norweskiego, będzie o zimie i o Świętach (na warsztat obowiązują zapisy).

Wydarzenia dla dzieci

11:00 Trollscy z Islandii

Magdalena Zawadzka-Sołtysek, autorka książki dla dzieci "Trollscy" opowie dzieciom (i rodzicom, jak będą mieli ochotę) o islandzkich trollach oraz związanych z nimi tradycjach świątecznych.

12:00-14:00 Warsztaty (wiek: 7+) - zapisy

Pod wodzą miłych lektorów ze szkoły językowej Trolltunga dzieci będą mogły ozdobić pierniczki i wykonać ozdoby do domu w klimacie skandynawskim - gwiazdy, koziołki, renifery i szczególnie typowe dla Skandynawii łańcuchy z flag.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Informacja o biletach

- obowiązują zapisy

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij