stat
Impreza już się odbyła

Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

skąd przychodzimy? kim jesteśmy? dokąd zmierzamy?...
To tytuł zbiorowej wystawy twórców, absolwentów ASP w Gdańsku - Wydziału Malarstwa i Grafiki lat 80-tych. Każda z ośmiu osób podążała własną drogą twórczą realizując swoje rozumienie sztuki.

15 października - 18 grudnia 2021

Wstęp wolny
Termin: wystawa czynna w dniach 15.10 - 07.11.2021r., godz.12.00-17.00 od poniedziałku do piątku
Kurator wystawy: Mariusz Hoffman - wiceprezes ZPAP Oddział Gdańsk

Niewątpliwie bardzo ciekawe jest spojrzenie na zestawienie tych osobowości obok siebie. Dostrzegając różnice, a być może i podobieństwa, będą mogli Państwo sami ocenić specyfikę rozumienia i tworzenia sztuki przez każdą z indywidualności, których prace są pokazywane na tej wystawie.

Tytuł wystawy i jednocześnie jej motto, to pytanie zaczerpnięte z obrazu Paula Gauguina a odnoszące się do tego, jak czasy i wydarzenia determinują twórczość.

Ta wystawa, to doskonałe miejsce aby zadać to filozoficzne pytanie i przyjrzeć się w jaki sposób każda z uczestniczek wystawy i każdy z jej uczestników zmierza do swoich artystycznych celów, czy to w warstwie merytorycznej, czy artystycznych środków wyrazu.

W wystawie udział biorą:


  • Tomasz Bogusławski

  • Mariusz Hoffman

  • Witold Knajdek

  • Maria Lepczak-Wysocka

  • Katarzyna Rotkiewicz-Szumska

  • Jacek Staniszewski

  • Zbigniew Szumski

  • Klaudia Teodorowicz-Bosco


Relacja z otwarcia wystawy będzie dostępna na stronie ZPAP i w mediach społecznościowych.

Wystawę można zwiedzać z zachowaniem procedur sanitarnych, wymaganych podczas pandemii COVID-19, zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie www.zpap-gdansk.pl.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W 1996 roku na plaży koło mola w Orłowie zainaugurowała swoją działalność Scena Letnia w Orłowie. Jaki spektakl wstawiono jako pierwszy na tej scenie?