• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Sitodruk dla Ukrainy

6 maja w Zbrojowni Sztuki odbędzie się zbiorowa wystawa prac sitodrukowych, która jest wynikiem akcji wspierającej Ukrainę.

2 - 17 lipca 2022, godz. 10:00 - 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

"Sitodruk dla Ukrainy" to inicjatywa, która rozpoczęła się dzień po ataku Rosji na Ukrainę. Jej cel był prosty - przekazać jak najwyższą kwotę umożliwiającą wsparcie zarówno osobom zmuszonym do ucieczki przed wojną jak i ludności na terenie działań wojennych. Jednym z priorytetów był zakup leków i sprzętu pierwszej potrzeby służących ratowaniu życia.

Akcja polegała na współpracy 16 polskich twórców z fundacją ~morze działającą w pracowni sity.studio w tuBazie. Wybrani artyści i artystki przekazywali swoje projekty nawiązujące do aktualnej sytuacji, które następnie zostały przygotowane oraz wydrukowane w technice sitodruku i sprzedawane w internecie. W ciągu miesiąca powstało ponad 600 odbitek.

Dzięki zaangażowaniu artystów oraz całej ekipy ~morza wraz z wolontariuszami do dnia dzisiejszego udało się zebrać ponad 60 tysięcy złotych. Biorąc koszty wydruku na siebie, możliwe stało się przekazanie 100% wpłat z zakupu prac do trzech fundacji: Polskiej Akcji Humanitarnej, Fundacji Savchenko i Fundacja UNITERS i Euromajdan Warszawa. Inicjatywa wciąż trwa, a sitodruki można zamawiać poprzez stronę www.dlaukrainy.morze.design.

W ramach wystawy pojawią się nie tylko prace dostępne w sprzedaży, ale również wyjątkowe przebitki (przypadkowe połączenia projektów różnych twórców) powstałe mimochodem w trakcie druku.

Artyści i artystki biorący udział w akcji:
- Ada Zielińska
- Agata Królak
- Ania Gawron
- Anita Wasik
- Anna Rudak
- Eugenia Tynna
- Joanna Czaplewska
- Gosia Herba
- Patrycja Podkościelny
- Patryk Hardziej
- Kasia Pakuła
- Maciek Salamon
- Mariusz Waras (M-city)
- Sainer
- Vera King
- Vova Danilchyk

Akcja została zainspirowana przez ukraińską twórczynię - Eugenię Tynną. To właśnie ona jako pierwsza, w dniu ataku, zaczęła sprzedawać swoje sitodruki powstałe w ramach działań fundacji ~morze, a uzyskana z kwota wspomagała działania pomocowe w Ukrainie.

Organizator: ~morze / współorganizator: ASP Gdańsk

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z mitologicznych postaci przyczyniła się do powstania słynnej gdańskiej nalewki Goldwasser?

 

Najczęściej czytane