• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Singulare tantum

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
data premiery:
30 kwietnia 2017
czas trwania:
45 min.
Singulare tantum
Realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2017 / rezydencja/premiera 2017.

"Człowiek" to jeden z nielicznych rzeczowników, który nie posiada liczby mnogiej, liczby pojedynczej nie posiada rzeczownik "ludzie", tzw. plurale tantum. Czy gramatyka skazuje nas na samotność?
Może nie bez znaczenia... "samotność" to kolejny rzeczownik, którego gramatyczną cechą jest pojedynczość... Epidemia samotności - to punkt wyjścia do indywidualnych i osobistych poszukiwać trójki tancerzy, reprezentujących trzy różne pokolenia. Dla każdego z nich samotność oznacza już coś innego.

Choreografia / wykonanie: Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa, Eryk Makohon / Krakowski Teatr Tańca
Współpraca artystyczna: Ayrin Ersoz
Muzyka: Michał Paduch
Scenografia: Eryk Makohon
Wizualizacje: Wojciech Musiał

---

Eryk Makohon - twórca, kierownik i choreograf Krakowskiego Teatru Tańca. Stały wykładowca Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie. Twórca ponad trzydziestu spektakli. Autor projektów o charakterze edukacyjnym oraz wielu wydarzeń artystycznych. Absolwent podstawowej i średniej szkoły muzycznej, architektury na Politechnice oraz studiów teorii tańca na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie.

Katarzyna Pawłowska - absolwentka Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie, tancerka Krakowskiego Teatru Tańca. W ostatnich latach współtworzyła m.in. następujące projekty: Cracow Dance Connection, polsko-izraelsko Miss me (premiera w Tel Avivie) oraz 1725m npm. Dofinansowany w ramach projektu Scena dla Tańca. Tancerka w spektaklu Room 40 Macieja Kuźmińskiego. Uczy tańca współczesnego, między innymi w grupach adeptów Krakowskiego Teatru Tańca.

Paweł Łyskawa - absolwent Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie, tancerz i lider Krakowskiego Teatru Tańca. Autor wielu projektów artystycznych i edukacyjnych. Tańczył w spektaklach i projektach Eryka Makohona, Idana Cohena, Anny Konjetzky, Ole Melanda, Jerzego Stuhra, Jana Peszka, Henryka Kaalunda i wielu innych. Uczy tańca współczesnego i ekspresji scenicznej w grupach adeptów KTT, z którymi przygotowuje własne spektakle.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery