• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sing the Praise!

Wydarzenie pt. "Sing the Praise!" to koncert muzyki chóralnej, dotykający różnorodności form i interpretacji utworów sakralnych. Bogaty program koncertu oparty zostanie na utworach a cappella, jak również na dziełach wokalno-instrumentalnych z różnych epok i stylów muzycznych. Umożliwi to zabranie słuchaczy w interesującą podróż muzyczną.

Koncert będzie poświęcony pamięci amerykańskiego kompozytora Roberta Ray'a, zmarłego w grudniu 2022 roku, autora wielu znanych na całym świecie utworów gospel. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł R. Ray'a jest "Gospel Mass", które powstało w 1979 roku. Kompozycja ta na stałe zagościła w repertuarze chórów gospel oraz w kościołach protestanckich na całym świecie. Nie mogło jej zabraknąć również i w repertuarze koncertu "Sing the praise!", gdzie wydarzenia zostaną wykonane dwie z sześciu części Gospel Mass.

muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście


Do współtworzenia projektu oraz finalnego wykonania koncertu zaproszeni zostali młodzi artyści związani z gdańską sceną muzyczną, m.in. z Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego, Chóru Żeńskiego "Cartusia", Gdańskiego Chóru "Music Everywhere", Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Tadeusza Tylewskiego, Chóru Akademii Muzycznej w Gdańsku, jak również studenci oraz absolwenci specjalności "Wokalistyka Jazzowa" oraz Wydziałów instrumentalnych Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Gdańsk.

Opinie

Sprawdź się

W jakim okresie obecna główna jednostka Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, czyli Ratusz Głównego Miasta, spełniał funkcję siedziby władz Gdańska?