stat
Impreza odwołana

Siła głosu: wokół muzyki wokalnej

W Bibliotece Śródmieście odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Tracklista" pt.: "Siła głosu".

Tracklista to cykl spotkań poświęcony muzyce, sztuce dźwiękowej i ważnym zjawiskom sfery kultury. Tracklista to także edukacyjna forma, łącząca prezentację muzyki oraz multimedialny wykład. Prezentujemy ciekawą muzykę przekraczającą standardowe myślenie gatunkowe oraz artystów idących swoimi szlakami, otwierających nową perspektywę w muzyce. Mamy nadzieję, że Tracklista zainspiruje do wymiany myśli a także przybliży wielowymiarowość kultury audialnej. Wróćmy do kultury słuchania.

Temat  spotkania:
Siła głosu: wokół muzyki wokalnej.

Głos to prawdopodobnie jeden z najstarszych instrumentów. Co przetrwało z jego pierwotnej siły wyrazu? Posłuchamy muzyki z różnych części świata i sprawdzimy,czy siła głosu to nadal moc? Czy głos to narzędzie do eksperymentów, improwizacji?

Spotkanie poprowadzi Marcin Dymiter aka emiter: muzyk, improwizator. Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Eksperymentuje z brzmieniem, przetwarzaniem dźwięków towarzyszących naszemu życiu. Emiter używa i łączy różne jakości - lo-fi/ hi-fi, czy też dźwięki powszechnie uznawane za zakłócenia. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?